Zirvenin sahibi yine değişmedi!

08 Şubat 2018 Perşembe

Dünya e-ticaret devi Amazon, 2017 yılında değerini yüzde 42 oranında artırarak, teknoloji devleri Google ve Apple’ı ardında bıraktı ve “en değerli marka” seçildi

zirvenin-sahibi-yine-degismedi

Çeviri: Deniz Emiroğulları

 

Markalar için strateji ve değerleme danışmanlığı sunan Brand Finance tarafından gerçekleştirilen Brand Finance Global 500 raporunun sonuçları açıklandı. Rapora göre, perakende ve e-ticaret devi Amazon, 150.8 milyar dolarlık (108.6 milyar pound) değeriyle ilk sıraya yerleşti. Amazon böylece Apple ve Google’ı geride bırakarak, “en değerli marka” statüsüne ulaştı.

 

Amazon’un son yıllardaki yapay zeka teknolojilerine yaptığı yatırım ve 13.7 milyar dolara Whole Foods’u satın alarak fiziksel mağazacılıkta güçlenmesi bu sıralamada zirveye yerleşmesine de oldukça büyük etki etti.

 

Listedeki diğer iki perakendeci ise, 61.4 milyar dolar değeriyle Walmart olurken, diğeri 54.9 milyar dolar değeriyle Çinli e-ticaret devi Alibaba oldu. 

Bu haber, Elias Jahshan’ın www.retailgazette.co.uk’taki 07.02.2018 tarihli haberinden alıntıdır. Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri