Yılbaşı sofralarının eşlikçisi Tadım oldu

04 Ocak 2019 Cuma

Hayatın tadı tuzu Tadım, her yaşa ve damak zevkine uygun çeşitleriyle bu yıl da yeni yıl sofralarını lezzetlendirdi

yilbasi-sofralarinin-eslikcisi-tadim-oldu

1971’den bu yana Türkiye’nin tadı tuzu olan Tadım, yılbaşı gecesinde de tüketicilerle birlikte olmaya, sofraları şenlendirmeye, tüm aileyi ve arkadaşları birleştirerek en güzel anlarında yanlarında olmaya devam etti. Aralık ayında paketli kuruyemiş satışları, ilk 11 ayın ortalamasına oranla yüzde 12 artış gösterdi. Ağırlıklı olarak yılbaşı alışverişlerinin yapıldığı 29-31 Aralık döneminde ise, süpermarket kanalındaki ürün satışları gün ortalamasına göre 3 katına çıktı. Bu yıl yılbaşını evde geçirenlerin oranının artmasıyla yılbaşı sofralarının, ekran keyfinin ve yılbaşı akşamının en büyük yıldızlarından biri Tadım oldu.

 

Aralık ayında en çok tüketim İstanbul, Ankara ve İzmir’de oldu

Nielsen’in verilerine göre; yıl boyunca en fazla kuruyemiş tüketen iller İstanbul, Ankara ve Antalya olurken, Aralık ayında Antalya’nın yerini İzmir aldı ve sıralama İstanbul, Ankara ve İzmir olarak değişti. Tüketiciler yılbaşı döneminde özellikle farklı kuruyemiş alternatiflerinin bir arada sunulduğu karışık paketlere ve fındık, Antep fıstığı, badem gibi ürünlere yöneldi. Kuruyemiş tüketim tercihlerinde ilk sıralarda yer alan yer fıstığı da tüm yıla paralellik göstererek yoğun talep gördü.

 

Yılbaşı dönemini değerlendiren Tadım Pazarlama Direktörü Zeynep Göçmen: “Her sene aralık ayında paketli kuruyemiş satışları artmaya başlar, yılın son günleri ise satışlar tepe noktaya ulaşır. Yılbaşı gecelerinin vazgeçilmez atıştırmalığı kuruyemiş, bu yıl da tüketicilerin ilk tercihi olmaya devam etti. Biz de, paketli kuruyemişin lider markası Tadım olarak, her yaşa ve her damak zevkine uygun, en kaliteli ve taze ürünlerimizle yılbaşı sofralarının eşlikçisi olduk.” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri