Perakende PageSkin

“Yerel tüketim yapılırsa yerel şirketler öne çıkar”

Karadeniz PERDER Başkanı Osman Kalafat, 12-18 Aralık Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, Ordululara yerli ürünlerin tüketilmesi çağrısında bulundu

12-18 Aralık Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası nedeniyle Karadeniz Perakendeciler (Karadeniz PERDER) Derneği Başkanı Osman Kalafat, açıklamalarda bulundu. Başkan Osman Kalafat: “Yerli Malı Haftası Cumhuriyet ile birlikte yurdumuzda üretilen ürünlerin kullanılmasını teşvik etmek anlamında düzenlenmiş bir etkinliktir ama süreç içerisinde yerli olandan çıkıp yerli malı haftasında uluslararası gibi yabancı menşeili ürünler kullanılmaya başlandı. Son 20 yıldır Yerli Malı Haftası eski anlamıyla önemini yitirdi. Şu an bakıyorsun siyasiler başta olmak üzere büyük bir çoğunluk dışarıdan giyinmeye başladı.” dedi.

 

“Yerli ürünleri tüketmeye ağırlık verin”

 Vatandaşlara yerel ürünlerin tüketilmesi noktasında çağrıda bulunan Kalafat: “Olması gereken yerelde üretilen ürünlerin çevremizdeki insanlar tarafından tüketilmesi ve bu konuda eksiklik varsa o ürünlere eleştirilerin yapılması ve daha kaliteli hale getirilmesidir. Böylece, bizim ürünlerin yabancı pazarlara açılmasıdır. Doğru sistem budur. Bunun için her Türk bireyi ilk önce kendi köyünden, kendi ilinden, kendi bölgesinden başlayarak kendi ülkesinden tüketim yapmalı diye düşünüyorum. Böyle olunca da yerele, yerliye değer veren ve yerel olan şirketler öne çıkacaktır. Böylece ülkenin gelişmesi sağlanacaktır.” diye konuştu. 

Perakende PageSkin
Perakende PageSkin