Yeni üyelere ve bahara merhaba

21 Nisan 2017 Cuma

Kategori Mağazacılığı Derneği üyeleri, yeni üyelerin de tanıştırıldığı 2017’nin ilk buluşmasında bir araya geldi

yeni-uyelere-ve-bahara-merhaba

Kategori Mağazacılığı Derneği’nin (KMD) üyeleri 20 Nisan Perşembe günü bahar kahvaltısında bir araya geldi. KMD Yönetim Kurulu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen kahvaltıda dernek çalışmaları hakkında bilgi verildi. Derneğe son dönemde üye olan kuruluşların kısa tanıtımları yapıldı.

 

KMD Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Acar, yaptığı konuşmada derneğin faaliyetlerine kısaca değinerek, tüm çalışmaların üyelerden gelen desteklerle ve sektörün önünü açmaya yönelik olarak sürdürüldüğünü vurguladı. Üye sayısının artmasıyla temsiliyetini de önemli derecede güçlendiren KMD’nin daha önemli projelere imza atacağını belirten Tekin Acar, sektörde ortak görüşle atılan adımların her zaman başarıya ulaşacağına inandığını ifade etti.

 

 Yeni üyelerle daha güçlü temsiliyet

 

KMD üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleşen kahvaltıda, derneğe son dönemde üye olan firmalara söz verilerek kendilerini kısaca tanıtmaları istendi. Söz alan üye firma yetkilileri dernek çalışmalarından bekledikleri katkıları ve gündeme alınmasını talep ettikleri konuları aktardılar.

 

Dolphin, E Plus, Istanbul Business School, Kor Ekip, L’OREAL, Pisano, Set Yazılım ve X Place gibi yeni üyeler ile üye sayısını 60’a çıkartan ve temsiliyetini güçlendiren KMD, gıda ve hazır giyim dışında kalan tüm modern perakendecileri ve sektöre çözüm geliştiren servis sağlayıcıları bir araya getiriyor. Bu geniş yapısıyla KMD üyeleri 2016 yılında 70 milyar TL civarında ciroya ulaştı. KMD üyeleri, 5 bini aşkın satış noktasında 135 bin kişi istihdam ediyor.

 

KMD, perakendenin bir çok alt kategorisini barındıran yapısıyla dikkat çekiyor. Çalışmalarında tüm sektörü ilgilendiren konulara odaklanan KMD, özellikle eğitim-istihdam projelerinde çalışmalara imza atıyor.

 

Perakende Teknolojileri Konferansı 3 Ekim’de

 

KMD’nin bu yıl dördüncüsünü düzenleyeceği Perakende Teknolojileri Konferansı’na da değinen Tekin Acar, özellikle maliyetlerin arttığı dönemlerde, verimlilik çalışmalarında teknoloji yatırımlarına büyük önem verildiğinin altını çizdi. Geçen sene 400 üst düzey yetkilinin izlediği etkinliğin artık bir konferansa dönüştüğünü ve bu yıl 600 katılımcının beklendiğini belirten Tekin Acar, sektörü dördüncü kez buluşturmaktan da büyük onur duyduğunu vurguladı. Perakende Teknolojileri Konferansı’nın iki tarafı bir araya getiren yapısıyla öne çıktığını belirten Tekin Acar şöyle devam etti:

 

“Derneğimizin en önemli etkinliği olan ve perakendenin tüm kategorilerine, bu kategorilerdeki tüm süreçlere yönelik teknolojik çözümlerin, trendlerin ve örnek uygulamaların görüşüldüğü Perakende Teknolojileri Konferansı, 3 Ekim 2017 Salı günü Radisson Blu Hotel, Şişli İstanbul’da gerçekleşecek.

 

Perakende Teknolojileri Konferansı, bu yıl da perakende sektörüyle teknoloji çözüm ortaklarımızı bir araya getirmeye, örnek uygulamaları sahnede beraber sunmalarına imkan sağlamaya ve güncel gelişmeleri en etkileyici içerikle sektöre ulaştırmaya devam edecek.”

 

Ayrıca, bu yıl konferansta yapılacak bir yenilik, konferans başlamadan önce düzenlenecek olan, perakende kuruluşların üst yöneticileriyle teknoloji çözüm ortaklarının tanışıp kısaca kendilerini tanıtacakları bir etkinlik olan “Meet-Tech” olacak.

 

 Perakendecilerin yatırım kararları için rehber

 

Bu yıl ilk defa yayımlanacak olan Perakende Teknolojileri Rehberi, perakendeye özel çözüm üreten firmaların kendilerini tanıtmalarına imkan sağlayacak. Tüm perakende sektöründe dağıtılacak olan rehber, yatırım kararı aşamasında olan perakendeciler için de önemli bir başvuru kaynağı haline gelecek. Rehber çalışmalarının sürdüğünü belirten Tekin Acar, kendisini tanıtmak isteyen çözüm ortakları için bu rehberin çok önemli bir mecra olacağının altını çizdi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri