Yeni marka ve ürün tanıtımı için en doğru bölge Ege

27 Mayıs 2014 Salı

Türkiye’nin yerli sermaye ile kurulu en büyük araştırma şirketi Akademetre “Türkiye Tüketici Profili ve Bilinç Seviyesi Araştırması”nı gerçekleştirdi. Buna göre yeni marka ve ürün tanıtımı için en doğru bölge Ege

yeni-marka-ve-urun-tanitimi-icin-en-dogru-bolge-ege

Tüketicilerin alışveriş davranışlarına göre profilini görmek ve toplumun tüketici hakları konusunda bilinç seviyesini ölçümlemek amacıyla yapılan araştırma için, Türkiye’yi temsil eden 12 ilde, 18 yaş ve üzeri bin 650 kişi ile görüşüldü.

Yapılan araştırmaya göre, katılımcıların yüzde 49,4’ü yeni marka ve ürün denemekten keyif alırken, yüzde 15,9’u keyif almıyor. Yüzde 34,7’si ise, bu konuda tamamen nötr.

Ege Bölgesi, yeni marka ve ürün denemekten en çok keyif alan bölge
Araştırmada en çok dikkat çeken noktalardan biri, yeni marka ve ürün denemekten keyif alma durumunun bölgesel farklılıklar gösteriyor olması.

Buna göre Türkiye’de yeni marka ve ürün denemekten en çok keyif alan bölge yüzde 68,2 oranı ile Ege Bölgesi. İstanbul, yüzde 54,5 ile Ege Bölgesi’nin hemen arkasından geliyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri