Yapay zekaya sahip konuşan Barbie’ler geliyor

Dünyanın en önemli oyuncak fuarı New York Oyuncak Fuarı’nda "akıllı" bebeklerini tanıtan Barbie’nin en yeni ürünleri arasında, yapay zekaya sahip konuşan "Hello Barbie" ve sesli komutla çalışan ilk wi-fi özellikli hayal evi "Hello Dreamhouse" da bulunuyor

Yapay zekaya sahip konuşan Barbie’ler geliyor

Barbie, 2017’nin en yeni ve teknolojik modellerini New York Oyuncak Fuarı’nda tanıttı. Teknolojiyi oyuncaklarına entegre ederek ilk yapay zekaya sahip oyuncak bebeği çıkaran Barbie, Hello Barbie ve wi-fi özelliği ile sesli komutla çalışan Hello Dreamhouse’u Amerika’da satışa sundu. Henüz Türkiye’de pazara sunulmayan akıllı oyuncaklar, kullanıcısı ile etkileşime girebiliyor.


DreamWorld serisinin en yeni ürünü ‘Barbie ve Muhteşem Atı’ da komutlara karşılık verebiliyor. Türkiye’de sonbaharda satışa sunulacak akıllı oyuncak, ses ve hareketin yanı sıra dokunmatik ve sesli bir sensör araçılığıyla çocuklarla etkileşime giriyor. Yürüyebilen, 360 derece dönebilen, şarkı söyleyip dans edebilen ve kişneyerek yiyecek isteyen Muhteşem At, dokunulduğunda burnunu sürtüyor ve sorulara başını sallayarak evet ya da hayır yanıtı verebiliyor. Aynı serinin yine sonbaharda satışa sunulacak Pembe Karavan’ı da kamp aracından harika bir oyun setine dönüşebiliyor.