Yağız İzgül’ün söyleşisinde aşk yemekle buluştu

21 Ocak 2019 Pazartesi

Türkiye'nin önde gelen şeflerinden Yağız İzgül, Artistik Sanatlar Akademisi'nde lezzet tutkunlarıyla buluştu

yagiz-izgulun-soylesisinde-ask-yemekle-bulustu

14 Şubat'ta çıkacak olan “Aşk ve Yemek” isimli kitabıyla aynı adı taşıyan söyleşide mutfak sırlarını ve muhteşem tariflerini aşk sözcükleriyle süsleyen Yağız İzgül'e ilgi büyüktü.

 

Özellikle hanımların katılımıyla gerçekleşen sohbette Yağız İzgül: “Bazı sözler boşa çıkmamış. Bugüne kadar hep erkeğin kalbine gittiniz, şimdi sıra kadınlarda.” diyerek söze başladı.

 

Yemek yapmak ilişkiler gibi 5 duyuya hitap eder

Yağız İzgül: “Yemek yapmak tıpkı ilişkiler gibi, 5 duyuya hitap eder bunu unutmayın. Ben bu söyleşiyi sürekli yapıyorum ve izlemeye gelenlerin ilişkileri düzeliyor. Mutlu yuvalar kuruluyor. Bu da lezzetli yemek yapmak gibi beni çok mutlu ediyor.” sözleriyle büyük alkış aldı.

 

Usta şef: “Hayat müşterek diyoruz fakat mutfak neden bir tek kadına ait gibi davranıyorsunuz.” diyerek erkek dinleyicilere mutfağa daha çok girmelerini tavsiye etti.

 

Söyleşide kahkaha fırtınası esti

Atasözlerini yemek ve aşkla birleştiren Yağız İzgül: “Yemeğin salçalısı, kadının kalçalısı, erkeğin façalısı.” sözleriyle herkesi kahkahaya boğdu.

 

“Ayıkla pirincin taşını, yoksa zor alman tektaşını” dedikten sonra lezzetli bir tarif verdi. 

İnsanın acıdan beslendiğini söyleyen İzgül: “Acı neden sevilir, hem hayatta hem tabakta... Bir şekilde besleniyoruz acıdan.” diye konuştu.

 

Yağız İzgül'ün aşk ve yemeği buluşturduğu söyleşisini: “Unutmayın, sadece soğan ağlatmaz.” sözleriyle bitirdi.

 

Tek elle yumurta kırma yarışı 

Tüm konuklarına kendi yaptığı çikolatalı sufleden ikram eden ünlü şef, söyleşi boyunca katılımcılardan büyük alkış aldı. 

Şef, katılımcılara tek elle yumurta kırmayı da öğretti. Herkes: “Göründüğü gibi değil, çok zormuş.” diyerek birbirleriyle yumurta kırma  yarışına girdi. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri