Walmart’ın online atakları art arda geliyor

16 Nisan 2018 Pazartesi

ABD’li perakende devi Walmart, yeni iş birlikleri ve satın almalarla online kanatta güçlenmeyi hedefliyor

walmartin-online-ataklari-art-arda-geliyor

Çeviri: Deniz Demir

 

Dünya perakendesinin önemli oyuncularından Walmart, online kanatta güçlenmek için yeni yatırımlara gidiyor. Walmart, ilk olarak, online siparişlerinin teslimatını genişletmek için talep üzerinde teslimat hizmeti sunan platform Postmates ile iş birliğine gidiyor. Postmates ile yapılan anlaşmaya göre, müşteriler Walmart’tan alışveriş yaptıktan sonra bir Postmates kuryesi siparişleri mağazadan alacak ve belirtilen adrese teslimatını sağlayacak. Bu iş birliğiyle Walmart, online siparişlerin teslimatını ABD genelinde yüzde 40 oranında genişletmiş olacak.

 

Walmart tarafındaki 2’nci haber ise, perakende devinin Hintli e-ticaret platformu Flipkart’ın çoğunluk hissesini alıyor olması. Satın alma gerçekleşirse, bu hamle Walmart’ın e-ticaret alanında yaptığı en büyük hamle olacak. Walmart, Flipkart’ın yüzde 51 veya daha fazla hissesini 10 milyar ile 12 milyar dolar arasında değişen bir fiyata alacak.

 

Kaynaklar: https://www.chainstoreage.com/operations/walmart-major-expansion-grocery-delivery/

                    https://www.esmmagazine.com/walmart-close-buying-majority-indias-flipkart-sources/58338Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri