"Wal-Mart’ı Türkiye’de görmezsem şaşırırım”

17 Nisan 2014 Perşembe

Yerel Zincirler Buluşuyor 2014 Konferansı ve Fuarı kapsamında Türkiye’ye gelen Wal-Mart Etkisi kitabının yazarı Charles Fishman, konferansta perakendecilere Wal-Mart’ın başarısının sırlarını anlattı. Fishman, “Wal-Mart’ın Türkiye’ye gelip gelmeyeceği çok sık sorulan bir soru. Beş yılda Wal-Mart’ı Türkiye’de görmezsem şaşırırım” dedi

wal-marti-turkiyede-gormezsem-sasiririm

Türkiye Perakendeciler Federasyonu tarafından 16 – 17 Nisan günlerinde gerçekleştirilen Yerel Zincirler Buluşuyor 2014 Konferansı ve Fuarı kapsamında Türkiye’ye gelen Wal-Mart Etkisi kitabının yazarı Charles Fishman, konferansta yaptığı konuşmada “Son beş yılda Wal-Mart’ı Türkiye’de görmezsem şaşırırım” dedi.

Saat başına 1.8 milyon dolar kazanç, ABD genelinde her gün 35 milyon müşteri, yıllık 466 milyar dolar net satış, 2,2 milyon çalışanıyla dünyanın en büyük perakende zinciri olan Wal-Mart’ı analiz eden Charles Fishman, konferansta “Wal-Mart Gibi Kazanmak” başlıklı bir sunum yaptı. Sunumunda perakendecilere Wal-Mart’ın başarısının sırlarını anlatan Fishman, “Bana Wal-Mart’ın Türkiye’ye gelip gelmeyeceği çok sık sorulan bir soru. Bu konuda bir bilgim yok. Beş yılda Wal-Mart’ı Türkiye’de görmezsem şaşırırım” diye konuştu.

Wal-Mart’ın kurucusu Sam Walton’un küçük bir bakkal dükkânını dokuz yılda büyük mağazalar zinciri haline getirdiğini söyleyen Fishman, Wal-Mart’ın bulunduğu ülkelerde her kişinin hayatına dokunduğunu ve dünyayı değiştirdiğini söyledi. Müşteri memnuniyetine de büyük önem verdiğini ve müşterilerin şikayetlerini mutlaka dinlediğini ve dikkate aldığını kaydeden Fishman, “Amerika’da Wal-Mart, 07.00 – 23.00 arasında çalışan tek markettir. 4 binden fazla da mağazası vardır” dedi. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri