“Ekonomik alanda eşitlik için 217 yıl çok uzun bir süre”

20.04.2018

LEAD Network Türkiye, 18 Nisan 2018 tarihinde Liderlikte Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Konferansı’nı gerçekleştirdi. Konferansta özel sektör, toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadını güçlendirmek için yapılması gerekenler, çeşitlilik, istihdamda ve yönetimde kadın gibi konular masaya yatırıldı. Coca Cola Company Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent de konferansa konuşmacı olarak katılanlar arasındaydı.Perakende ve tüketici malları sektörlerinde çalışan kadın liderlerin desteklenmesi, sayılarının artırılması ve gelişimlerine katkıda bulunmak hedefiyle çalışmalarını yürüten LEAD Network Türkiye, 18 Nisan’da İstanbul Tekfen Tower’da üyeleri için “Liderlikte Çeşitlilik ve Kapsayıcılık” başlıklı bir konferans düzenledi. Konferansta Coca-Cola’nın Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent başta olmak üzere UN Women’dan Meral Güzel, Nielsen İnsan Kaynakları Direktörü Ebru Odabaşı ve Sinir Bilim Uzmanı Dr. Kerem Dündar sunumlar gerçekleştirdi. Power of Happiness kurucusu Tijen Mergen’in moderatörlüğünde yapılan panelde Lila Kağıt Genel Müdürü Alp Öğücü, Unilever Kanal ve Kategori Geliştirme Direktörü Pınar Öztürk, Coca-Cola İçecek Strateji ve İş geliştirme Müdürü Meltem Metin ve P&G Ticari Pazarlama ve E-Ticaret Kanal Direktörü Gaye Narmanlı şirketler içinde çeşitliliğin uygulanma yollarını anlattı. LEAD Network Türkiye’nin ilk kez düzenlediği konferansa 90 firmadan 200’i aşkın kişi katıldı. 

Perakende.org'un yakından takip ettiği ve mikrofonlarını sektör temsilcilerine yönelttiği etkinlikte, birbirinden önemli mesajlar verildi.
Mehmet Nane

Pegasus


Tijen Mergen

Power Of Happiness


Neslihan Nigiz Ulak

Barry Callebout Türkiye


Özgür Tort

Migros


Füsun Kuran

Brook & Brothers Türkiye


Bahar Özürün

Kasap döner


Demir Aytaç

Migros


Bülent Gürcan

Teknosa


Cem Rodoslu

Migros


Alp Öğücü

LilaOnline Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri