VF'den Sosyal Gönülllük Günleri'ne destek

Dış giyim, ayakkabı ve aksesuar alanında öncü markaları bünyesinde barındıran VF Corporation çalışanları 4 gün boyunca gönüllülük günlerine katılacak

VF'den Sosyal Gönülllük Günleri'ne destek

10 Eylül’de başlayıp 13 Eylül’e kadar sürecek VF’in “Gönüllülük Günleri” sosyal ve çevresel sorumluluğa dikkat çekmek adına düzenlenecek. Farklı ülkelerden 500 çalışan 4 gün boyunca yerel bölgelerini desteklemek ve sorunlara çözüm olmak için çalışacaklar.

 

Çevresel sorunlar, hayvan hakları ve sosyal sorumluluk ile ilgili pek çok projeden birini seçebilecek olan VF çalışanları yerel dernekleri de yanlarına alarak, kendi bölgelerine destek olacaklar.

Milano, Varese ve Como’dan da sosyal girişimler göreceğimiz bu 4 gün boyunca, içinde kar amacı gütmeyen kuruluşların da bulunduğu 16 derneğin ve yerel yönetimlerin de katılımıyla toplamda 24 projenin gerçekleştirilmesi öngörülüyor.

 

VF’in EMEA Sürdürülebilirlik ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Direktörü Anna Maria Rugarli: “Bu yıl ilk kez, Avrupa girişimleri eşzamanlı olarak İtalya, İsviçre,İngiltere, Belçika, İspanya, Rusya, Fransa ve Türkiye’de gerçekleştirildi. Bu gösteriyor ki, ortak uluslararası bir görev bölgeyi ekonomik açıdan kalkındırmakla kalmayıp aynı zamanda sosyal sorumluluk girişimlerine destek oluyor.”şeklinde düşüncelerini ifade etti.

 

Kurumsal gönüllülük günleri, VF’in birkaç yıldır Avrupa çapında teşvik ettiği bir girişimdir ve 2014 yılından bu yana şirket çalışanları 20 bin saati aşkın gönüllülük faaliyetinde rol almıştır.

Türkiye VF grubu ise 13 Eylül günü, doğada bir farklılık yaratmak adına Belgrad ormanında çöp toplayarak Gönüllülük Günleri’ne katılıyor. Tunç Fındık’ın da katılacağı ve söyleşi yapacağı etkinliğe TEMA da destek oluyor.