Vestel’den yeni mağazacılık konsepti

02 Haziran 2014 Pazartesi

Vestel kusursuz müşteri deneyimi yaşatmak için geliştirdiği yeni mağazacılık konseptiyle tüketicilerine ürün ve hizmetleri deneyimleme fırsatı sunuyor. Konsept mağazacılık anlayışıyla özgün bir ifade şekli geliştiren Vestel, üretim ve tasarım gücünü mağazalarına taşıdı. Vestel Şirketler Grubu Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürü Ergün Güler, her ürün grubunu kendi içinde sergileyerek tüketicilerin ürünler arasında bağ kurmasını ve rahatlıkla kıyaslama yapılabilmesini hedeflediklerini belirtti

vestelden-yeni-magazacilik-konsepti

Vestel, geleceğin teknolojisini yeni mağaza konseptiyle tüketicisine sunuyor. 2012 yılından beri mağazalarına büyük yatırım yapan Vestel, 2014 yılı itibarıyla Türkiye’de bulunan bin 250 mağazasını yeniledi. Yeni sloganı “Türkiye Vestelleniyor” doğrultusunda mağazalarını tüketiciyle buluşulan en önemli noktalardan biri olarak konumlayan marka, gençleşme hareketini buralara da taşıdı.

Gençleşen ve dinamik bir yapıya bürünen mağazalarındaki değişimi “en iyi tüketici deneyimi” yaşatma hedefiyle başlattıklarını belirten Vestel Şirketler Grubu Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürü Ergün Güler şunları ifade etti: “2013 yılında satış noktalarımızın sayısını 950’den bin 250’ye çıkardık ve mağazalarımızın tamamını yeni mağaza konseptimize uygun hale getirdik. Tasarım ve teşhir anlamında Vestel satış noktalarına dinamik bir hal kazandırdık. 2014’te satış noktalarımızın sayısını bin 400’e yükseltmeyi hedefliyoruz. Tüm projelerimizi Türkiye’nin lider perakendecisi olmak isteği ve azmi ile hayata geçiriyoruz.”

Hem satış hem de müşteri hizmetleri ekiplerinin eğitimine odaklanarak satış öncesi, sırası ve sonrasındaki memnuniyeti artıran Vestel, bu çalışmalar sonucunda 2013 yılında her ürün kategorisinde pazar payını 2 ila 4 puan arasında artırdı. Mağazacılık anlayışının değişmesiyle ürün faydalarının daha iyi sunulduğunu söyleyen Güler, tüm ürün gruplarında geniş hacimli ve üstün teknolojiye sahip üst segment ürünlerin ön plana çıkmaya başladığını belirtti.

“Mağazalarımıza gelen tüketiciler her şeyden önce bizim misafirimiz”
Yeni mağazacılık anlayışı doğrultusunda ev konseptinde hazırlanan Vestel mağazalarında, ürünler evin değişik odalarına yerleştirilmiş olarak tüketicilerle buluşuyor. Bu sayede tüketicilerin tüm ürünler kendi kullanım alanları içinde deneyimleyebildiğini belirten Güler şunları söyledi: “Vestel mağazalarına gelen tüketicilerimizi bizim misafirlerimiz olarak görüyoruz. Misafirlerimize hem ürünlerin ev ortamında nasıl görüneceğini gösteriyor hem de ürünlerle doğrudan temas edip onları deneyimlemelerini sağlıyoruz. Vestel mağazalarındaki tüm ürünler, POP’ler aracılığıyla müşterilere kendi kendilerini anlatıyorlar. Ziyaretçilerimiz hangi ürünün hangi özelliğinin nasıl fayda sağlayacağını ve onu diğer ürünlerden ayıran avantajları bu POP’ler sayesinde mağazada tüm detaylarıyla öğrenebiliyor. Tüketicilerimizin, her ürün grubunda rahatlıkla kıyaslama yapılabilmesine uygun bir ortam yaratıyoruz.”

450 metrekarelik Zorlu Center mağazasında tasarım trendlerini tüketicilerle buluşturan Vestel, mağazacılıkta interaktif bir yapı oluşturarak, ürünleri deneyimleme prensibi üzerinden ilerliyor. Zorlu Center mağazasında oluşturduğu deneyim ve yaşam alanları ile tüketicilerine en iyi alışveriş deneyimini yaşatmayı amaçlıyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri