Van AVM’den Dünya Kız Çocukları Günü’nde anlamlı hediye

Van AVM, ‘11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nü özel bir hediye ile kutluyor. Yeteneklerinin ve hayallerinin peşinden giderek muhteşem işler başaran kadınların hikâyelerini anlatan “Dünyayı Değiştiren Olağanüstü Kadınlar” kitabı 11 Ekim’de Van AVM'yi ziyaret eden kız çocuklarını bekliyor.

Van AVM’den Dünya Kız Çocukları Günü’nde anlamlı hediye

Çocukların güvenli bir ortamda eğlenceli vakit geçirmesine imkân tanıyan, kentin buluşma noktası Van AVM, Birleşmiş Milletler tarafından 2012 yılında ilan edilen "11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü"nü özel bir hediye ile kutluyor. Van AVM, Türkiye, Kanada ve Peru tarafından yapılan girişimler sonucunda, kız çocuklarına karşı ayrımcılığın önlenmesi ve insan haklarından tam ve etkili bir şekilde yararlanmalarının sağlanması amacıyla ilan edilen Dünya Kız Çocukları Günü’nde kız çocuklarına kitap hediye ediyor.

 

Olağanüstü kadınların hikâyeleri Vanlı kız çocuklarıyla buluşuyor

Kız çocuklarının maruz kaldığı eşitsizlik konusundaki farkındalığın artırılması gerektiğine inanan Van AVM, “Dünyayı Değiştiren Olağanüstü Kadınlar” kitabını 11 Ekim’de AVM'yi ziyaret eden kız çocuklarına hediye edecek.

 

Çocukların ilgisini çeken resimlerle de desteklenen öykü kitabı, kâşif Amelia Earhart, kadın hakları savunucusu Emmeline Pankhurst, moda devrimine imza atan Coco Chanel, İngiliz yazar Jane Austen gibi dünyamızın şekillenmesine yardım eden inanılmaz kadınların maceralarla dolu hikâyelerini anlatıyor. Van AVM, bu özel kitap ile yeteneklerinin ve hayallerinin peşinden giderek muhteşem işler başaran kadınları Vanlı kız çocuklarıyla buluşturacak.