Ünlü perakendeciden 4'üncü çeyrekte çift haneli artış

14 Aralık 2018 Cuma

İngiliz online market perakendecisi Ocado, yıl sonunu 4'üncü çeyrekte gelen çift haneli artışla kapattı

unlu-perakendeciden-4uncu-ceyrekte-cift-haneli-artis

Çeviri: Turan Alparslan Yiğittekin


Birleşik Krallık merkezli online market perakendecisi Ocado, 4'üncü çeyrekte çift haneli artış kaydetti. Satışları bir önceki çeyrek dönemde kaydedilen yüzde 11,5 artışa kıyasla yüzde 12 artan Ocado, 390,70 milyon sterlin gelir elde ettiğini bildirdi.

 

Ortalama sipariş değerinin dönem boyunca yüzde 1 düşmesine rağmen haftalık siparişlerin yüzde 13,1 arttığını söyleyen Ocado CEO’su Tim Steiner, Andover ve Londra yakınlarındaki robotik dağıtım tesislerindeki kapasite artırımının çift haneli artışta etkisinin büyük olduğunu dile getirdi. Her 2 tesisin de iyi bir performans sergilediğini vurgulayan Steiner, İngiltere’de müşterilerine yüksek seviyelerde hizmet sunmaya odaklandıklarını ifade etti.

 

2018 yılının Ocado için birçok açıdan dönüştürücü bir yıl olduğunu belirten Steiner, buna rağmen hikayenin yeni başladığını ve gelecek yıl için sabırsızlandıklarını sözlerine ekledi.


Bu haber Elias Jahshan'ın www.retailgazette.co.uk'da yer alan 13.12.2018 tarihli haberinden alıntıdır. Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri