United Biscuits’e Türk talip

23 Eylül 2014 Salı

İngiltere’nin en büyük bisküvi firmalarından United Biscuits’e teklif veren 3 firmadan biri Ülker oldu

united-biscuitse-turk-talip

Aralarında Ülker’in de olduğu 3 firmanın teklifinin 3,27 milyar dolara ulaştığı belirtiliyor. Şirket tekliflerle birlikte halka arz seçeneğini de değerlendiriyor. Şirket kararını kasım ayında verecek.
Konuya yakın kaynakların verdikleri bilgilere göre ABD’li Kelloggs, Kanadalı emeklilik fonu Teachers Pension ve Ülker Bisküvi Sanayi, İngiliz kurabiye ve atıştırmalık yiyecek üretimi yapan United Biscuits için 2 milyar avroya varan tekliflerle birbirleriyle yarışıyor.

Kaynaklara göre bu üç firma geçtiğimiz hafta United Biscuits firmasına verilen ilk raund tekliflerin de içinde yer almışlardı. Yine aynı kaynaklar ihaleye giren diğer iki firmanın İtalyan çikolata firması Ferrero SpA ve Filipinler firması San Miguel Corp.  olduğunu söylerken, bu ikilinin henüz bir teklif yapmadığını ekledi. Tekliflerin ilk raundu United Biscuits özel hisse sahiplerinin yıllardır süren şirketten çıkma çabalarının ardından geldi. Blackstone Group ve PAI Partners, şirketi 2006 yılında 1,6 milyar avroya satın almıştı.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri