Uluslararası İstanbul Kırtasiye-Ofis Fuarı profesyoneller buluştu

23 Şubat 2019 Cumartesi

Türkiye’nin en köklü ihtisas fuarlarından olan “Uluslararası İstanbul Kırtasiye-Ofis Fuarı” 25’inci kez sektör profesyonellerini buluşturdu

uluslararasi-istanbul-kirtasiye-ofis-fuari-profesyoneller-bulustu

25'inci kez sektör profesyonellerini bir araya getiren “Uluslararası İstanbul Kırtasiye-Ofis Fuarı” TÜYAP’ta açıldı. Tüm Kırtasiyeciler Derneği'nin (TÜKİD) desteğiyle düzenlenen ve 3’üncü kez TÜYAP’ta yapılan ihtisas fuarı böylece çeyrek asrı geride bıraktı. Fuarın uluslararası bir nitelik kazanarak sektörün en değerli organizasyonlarından biri haline geldiğini ifade eden TÜKİD Başkanı Vecdet F. Şendil: “Sudan’dan Çin’e kadar geniş bir katılım talebi söz konusu. Afrika ve Doğu Avrupa pazarlarıyla ilişkilerimizin belirgin bir gelişim gösterdiği gelen taleplerden anlaşılıyor.” dedi.

 

Bin 500 perakendeci ücretsiz konakladı

2018 yılında Anadolu’dan fuara katılan yaklaşık bin 500 perakendeciye 3 geceye kadar ücretsiz konaklama imkânı sağladıklarını belirten Şendil, bu yıl hem konaklayan kişi sayısını hem de konaklamaların çeşitliliğinin arttığını belirtti. Bu yıl yaptıkları yeniliklerden bir diğerinin de trend alanını güçlendirmek olduğunu anlatan Şendil, şunları kaydetti: “Küçük ölçekli perakendecilerimize ilham vermesini umut ettiğimiz 'Perakende Eğitim Programı'mız fuar boyunca misafirlerimizin katılımlarına açık olacak. Bir de yarışma projemiz var. Çalışmalarımızı ilham verici aktiviteler üzerinde yoğunlaştırdık.”

 

Ticaret hacmi 200 milyon lira

Fuarın sonunda sadece yurt içi pazarda 200 milyon liralık bir ticaret hacmi doğurmasını beklediklerini anlatan Şendil: “Fuarımız sektörün profesyonellerine hitap ettiği için perakende kanalı yıllık siparişlerinin önemli bir bölümüne bu dönemde karar veriyor” dedi. Geçen yıl sektörün sadece defter, kalem, silgi gibi geleneksel kırtasiye ürünleri için toplam ihracat hedefinin 500 milyon dolar olduğunu belirten Şendil, “Bakanlığımızın paylaştığı bilgilere göre elektronik ofis malzeme ve ekipmanlarıyla birlikte 3.2 milyar doları bulan bir sektör ihracatı söz konusu. Toplam ithalat ise 3.6 milyar dolar civarında. Sektörün geçmiş yıllardaki rakamlarıyla karşılaştırıldığında dışa bağımlılığın her geçen yıl azaldığı görülüyor.” ifadelerini kullandı.

Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri