Ülker’in kârı 152 milyon lira

07 Kasım 2013 Perşembe

Ülker Bisküvi, geçen yılın ilk dokuz ayında 1 milyar 706 milyon lira olan satış gelirini, bu yılın aynı döneminde yüzde 16 oranında arttırarak 1 milyar 978 milyon liraya çıkardı

ulkerin-kari-152-milyon-lira

Ülker Bisküvi, satış gelirini artırmaya devam ediyor. Şirketin ilk dokuz ayda günlük ortalama satış geliri 7 milyon 245 bin lira olurken, saat başı ortalama satış geliri ise yaklaşık 302 bin lira oldu. Ülker Bisküvi tarafından yapılan açıklamada, 2012 yılının 9 ayında 165 milyon lira olan faaliyet kârının, bu yılın aynı döneminde 208 milyon liraya çıktığı belirtildi. Şirketin bu dönemdeki net kârı ise 152 milyon lira olarak gerçekleşti. Ülker, geçen yılın aynı döneminde 163 milyon lira kâr etmişti.

2013 yılının 9 aylık sonuçlarının beklentiler doğrultusunda gerçekleştiğini belirten Ülker CEO’su Mehmet Tütüncü, “Çok başarılı olarak gerçekleşen bir blok hisse satışının ardından bu çeyrekte açıkladığımız güçlü sonuçlar, sürdürülebilir ve kârlı büyüme için mali ve operasyonel olarak sağlam bir zemin oluştuğunu gösteriyor” dedi.

En iyi üçüncü çeyrek
2013 yılı üçüncü çeyreğinin, hem satış hem de kârlılık açısından en iyi üçüncü çeyrek olduğuna dikkat çeken Tütüncü, “Blok hisse satışına gelen 3 katı yüksek talep, yatırımcılarımızın Ülker’e olan güvenini ve geleceğe olan inancını göstermiştir” dedi. Ülker 4 Ekim 2013 günü tamamlanan satış sürecinde blok olarak yüzde 20’lik hisse satışı gerçekleştirdi. Şirketin halka açıklık oranı yüzde 40’a çıktı. Uluslararası yatırımcılar tarafından bu blok hisse satışına 3 katı fazla olmak üzere toplamda 1,3 milyar dolar talep geldi.

Yeni hedef MSCI Endeksi
Blok hisse satışı ile günlük işlem hacmini 10 milyon doların üzerine çıkarmayı hedeflediklerini kaydeden Tütüncü, bir aylık dönemde ortalama günlük işlem hacminin 15 milyon dolar düzeyinde gerçekleştiğine işaret etti. Blok hisse satışının hedefine ulaştığını ifade eden Tütüncü, “Şimdiki hedefimiz ise hissemizin MSCI (gelişmekte olan piyasalar) endeksine girmesi. Bunun da bir sonraki MSCI değerlendirme döneminde gerçekleşeceğini düşünüyoruz. Müşteri odaklı, daha rekabetçi, daha verimli ve daha yenilikçi olma azmimizin, tüm müşterilerimize ve paydaşlarımıza değer yaratmaya devam edeceğine inanıyoruz. Elde edilen sonuçlar, 2013 yılı bütçe hedeflerimize ve orta ve uzun vadeli stratejimize ulaşma konusundaki motivasyonumuzu da yükseltiyor” diye konuştu.

Kaynak: RadikalGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri