Ülker’in büyüme hedefleri için kredisi hazır!

14 Nisan 2017 Cuma

Ülker Bisküvi, 2017 yılındaki büyüme hedeflerini gerçekleştirmek için 14 uluslararası bankadan sendikasyon kredisi aldığını açıkladı

ulkerin-buyume-hedefleri-icin-kredisi-hazir

Ülker Bisküvi aldığı kredi desteği hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) açıklama yaptı. Uluslararası toplam 14 bankadan sağlanan sendikasyon kredisinin miktarının 375 milyon dolar olduğu kaydedildi.

 

Açıklama KAP’tan duyuruldu

Kamuyu Aydınlatma Platformuna, (KAP) Ülker Bisküvi tarafından yapılmış olan açıklamada kredinin üç sene vadeli olduğu kaydedildi. Ödemelerin altı ayda bir yapılacağını Kamuyu Aydınlatma Platformuna açıklayan Ülker, söz konusu krediyi yeni yatırımlarda kullanacağını belirtti.

 

14 bankadan toplam 375 milyon dolar kredi

Bank of America Merrill Lynch’ın öncülüğünde 14 farklı uluslararası bankadan sendikasyon kredi toplamının 375 milyon dolar olduğu kaydedildi. 136 milyon dolar ve 225 milyon 100 bin dolardan oluşan sendikasyon kredisi için sözleşmelerde imzalandı. Ülker Bisküvi, aldığı kredi desteğini 3 yıllık vade ile geri ödeyecek. Ödemeler için 6 ayda bir defa faiz ödemesi yapılacak.

 

Yeni yatırımlar ve kredi ödemeleri için kullanılacak

Ülker Bisküvi Kamuyu Aydınlatma Platformuna yaptığı açıklamada, alınan 375 milyon dolarlık sendikasyon kredisinin ödemeleri devam etmekte olan hali hazırdaki krediler için kullanacağını ifade etti. Ülker Bisküvi’nin KAP’a yaptığı açıklamada kredinin bu alan dışında 2017 yılındaki yeni yatırımlar içinde kullanılacağı belirtildi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri