Ülker'e şartlı onay

27 Ağustos 2013 Salı

Ülker markasının sahibi Yıldız Holding'in Nisan ayında 320 milyon liraya Sabancı-Dia ortaklığından aldığı DiaSA'nın satışına Rekabet Kurumu'ndan şartlı onay çıktı

ulkere-sartli-onay

Kurum, holdingin iştiraklerinden Şok Marketler'in DiaSA'yı satın alması için BİM'deki yüzde 4.94 oranındaki hissesini iştirak ve ortakları nezdinde artırmamasını istedi.

Ağırlığı artmayacak
Bu satın almayla mağaza sayısını 2 bin 500'e çıkaran Yıldız Holding için Rekabet Kurumu'nun onayı ise şartlı oldu. Rekabet Kurumu açıklamasında, BİM'deki yönetim birimlerinde (icracı ve denetim dâhil) görevli Yıldız Grubu mensuplarının bu görevlerinden ayrılacağı belirtildi. Buna göre Yıldız, Topbaş Grubu ile pazarlama seviyesindeki ortaklıklarını daha ileriye taşıyamayacak. Ayrıca yeni pazarlama şirketi kurulmayacak ve mevcut şirketlerdeki ortaklık/yönetim yapısı Topbaş Grubu'nun ağırlığını aratacak şekilde değiştirilmeyeceği taahhüt edildi.

Sektörün en büyükleri rekora koşuyor
İndirim marketlerinin en büyüğü BİM'in nisan ayı verilerine göre 3 bin 655 mağazası bulunuyor. Ülker ailesine ait Şok ve DiaSA'nın ise 2 bin 463 şubesi var. Üçüncü A101 ise 2 bin 32 mağazaya sahip.

Kaynak: Sabah


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri