Ülker'e İspanyol ortak

15 Kasım 2012 Perşembe

Uno'ya talip olan İspanyol Europastry için resmi başvuru yapıldı. Şirket, Uno'nun çatı firması Unmaş'a ortak olacak

ulkere-ispanyol-ortak

Hollanda'dan Japonya'ya dünyaca ünlü markalarla işbirliğine giden Ülker'in ortak olduğu Uno'ya talip olan İspanyol Europastry için resmi başvuru yapıldı. Rekabet Kurumu'nun internet sitesinde yayımlanan duyuruya göre İspanyol şirket Uno'nun çatı firması Unmaş'a ortak olacak.

İspanya pazarının lideri olan Europastry, Fransa, ABD, Porto Riko hatta Japonya'nın da yer aldığı 20'ye yakın ülkede faaliyet gösteriyor. 2009'u 370 milyon euro’luk ciroyla kapatan Barselona merkezli şirket, Fripan, Frida, Yaya Maria gibi unlu ürünlere sahip. 10 üretim tesisi bulunan İspanyol şirketin 146 distribütör ve 60 bin dağıtım kanalı bulunuyor. Europastry'nin El Moli Vell adlı 251 şubeli pastane zinciri var. Firmanın toplam çalışan sayısı ise 2 bin 700.

Yıldız Holding'in amiral markası olan Ülker, Kellogg's, Cerestar, Hero, Gumlink, Laurens Spethmann Holding AG & Co. KG (LSH), McCormick, Eckes- Granini Group, SCA (Svenska Cellulosa Aktiebolaget) ve Nissin'le de ortaklık yapmıştı.

Kaynak: SabahGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri