Ülker’den Türkiye'ye yeni marka

28 Mayıs 2013 Salı

Dünyanın en büyük dondurma zincirlerinden biri olarak görülen Amerikalı Cold Stone Creamery, Ülker ile Türkiye’ye geliyor

ulkerden-turkiyeye-yeni-marka

Ekonomist'in haberine göre ilk mağazasını İstanbul’da (Ortaköy) açmaya hazırlanan Cold Stone Creamery, Ülker Golf ile dondurma pazarının en büyük yerli oyuncularından biri olan Ülker’i aynı zamanda lüks dondurma pazarının da liderliğine ortak edecek.

Henüz konuyla ilgili resmi açıklama yapılmış değil. Bu nedenle detaylar adeta bir sır. Fakat Ortaköy’de açılacak ilk mağaza için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Mağazanın tabelası asıldı, eleman alımlarına da başlandı. 8 Haziran’da ilk mağazanın kalabalık bir basın toplantısıyla açılması bekleniyor.

Hızla büyüyor
Cold Stone Creamery, Kahala Group bünyesinde faaliyet gösteren bir marka. Kahala, 1.1 milyar dolar cirosu ve birbirinden farklı alanlarda markaları bünyesinde bulunduran bir franchise çatı şirketi. Ranch1 Grilled Chicken, Samarai Sam’s Teriyaki Grill, TacoTime, Great Steak & Potato Company, Johnnie’s New York Pizzeria ve Blimpie gibi tanınmış markalar hep Kahala Group bünyesinde faaliyet gösteriyor. 15 markayı bünyesinde barındıran Kahala Group’un en dikkat çeken markalardan birisi ise Cold Stone Creamary.

Pazarın önü açık
2012’de Türkiye’de dondurma pazarı yaklaşık 210 milyon litre ve 1 milyar 900 milyon liralık ciroya ulaştı. Dondurma pazarı Türkiye’de önü açık iş alanlarından bir. 2007’den itibaren bu yana ortalama her yıl yüzde 15 büyüyen pazarda kişi başı dondurma tüketimi yaklaşık 4 litreye yeni ulaştı.

Kaynak: HabertürkGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri