Ülker hız kesmiyor

19 Eylül 2013 Perşembe

Aytaç Et’te yaşanan finansal sıkıntılar, üretimin durmasına yol açmış ve firmanın ücretleri ödeyememesi üzerine 650 kadar işçi, başka şirketlere yönelmişti

ulker-hiz-kesmiyor

Bunun üzerine kaynak oluşturmak için firmaya ait gayrimenkullerin satışını değerlendiren Aytaç Et, tüm mali yükümlülükleri ile birlikte 150 milyon liraya Ülker’i de bünyesinde bulunduran Yıldız Holding’e devredilecek.

Yıldız Holding, Aytaç Et Entegre Tesisleri’nin yüzde 75’inin satın alınması için Yimpaş Holding’le ön anlaşma imzaladı. Satışın tamamlanması Rekabet Kurumu onayından sonra gerçekleşecek.

Yaklaşık 18 yıl önce Çankırı Çerkeş’te kurulan ve dünyanın en büyük entegre tesisleri arasında gösterilen Aytaç Et Entegre Tesisleri için Yimpaş Holding ile yapılan anlaşmaya göre, Yıldız Holding ve iştirakleri, şirketin Çerkeş’te 910 dönümlük arazi üzerine kurulu tesisinin yüzde 75’ini gayrimenkulleri ile birlikte satın alacak. Anadolu’da marka bilinirliği yüksek olan ve şu anda 216 çalışanı bulunan Aytaç Et, tüm mali yükümlülükleri ile birlikte 150 milyon liraya Yıldız Holding’e devredilecek. Anlaşma, Aytaç’ın sadece et entegre tesislerini kapsıyor. Satın alımın tamamlanması için Rekabet Kurumu’nun onayı gerekiyor.

Kaynak: ZamanGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri