Ülker Golf’ten iki dev yatırım

14 Mart 2013 Perşembe

Kahramanmaraş'ta 75 milyon TL ile ikinci fabrika kuran Ülker Golf, Bursa’da da 1000 başlık keçi çiftliği kurdu

ulker-golften-iki-dev-yatirim

2003 yılında, Bursa fabrikasında 10 milyon litre üretim kapasitesi ile girdiği Türkiye pazarında bugün en büyük yerli üretici olan Ülker Golf, 10’uncu yılına Kahramanmaraş’ta yeni bir fabrika yatırımı ile giriyor. Bugüne kadar yurtiçi üretiminin tamamını Bursa fabrikasında gerçekleştiren Ülker Golf, 10 yılda 250 milyon TL yatırım yaptığı bu fabrikada 120 milyon litre kapasiteye ulaştı. Bugün günde 2,5 milyon Ülker Golf ürünü tüketici ile buluşuyor.

Ülker Golf Genel Müdürü Ender Buruk, Ülker Golf’un kat ettiği büyümenin yanı sıra, Türkiye dondurma pazarının da her geçen yıl büyük bir gelişme gösterdiğini kaydetti. Buruk, “2012 yılında, önceki yıllara göre daha hızlı bir gelişim içine giren pazar, 2007’den bu yana yılda ortalama yüzde 15’lik bir büyüme yakaladı. Pazar, kişi başı tüketimin 2012 yılında 4,1 litreye çıkmasıyla 2012 yıl sonu itibariyle 2 Milyar TL’ye ulaştı” dedi.

Ülker Golf ayrıca, pazarda daha da büyümek, üretim kapasitesini artırmak, ürünlerini daha geniş bir ağda dağıtmak ve daha çok istihdam sağlamak amacı ile Kahramanmaraş’ta ikinci bir fabrikanın temellerini attı. Buruk, yeni yatırım ile ilgili olarak “Kahramanmaraş fabrikamıza yapacağımız yatırım 75 Milyon TL’yi bulacak. 2014 yılında hizmete açılacak olan bu yeni tesis ile Ülker Golf’ün toplam üretim kapasitesi 160 milyon litreye çıkacak. Bölgesel gelişime destek olma ve lojistik verimlilik düşüncesiyle Kahramanmaraş’ta kurulmakta olan fabrika,  aynı zamanda bölgede geçtiğimiz sene açılan Ak Gıda Süt Fabrikasından taze sütü kolay ve güvenle tedarik edebilecek şekilde tasarlandı” şeklinde konuştu.

Doğrudan 250 kişilik istihdam sağlayacak olan fabrika, Ülker Golf’ün yıllık dondurma üretiminin yüzde 25’ini karşılayacak.

2013’te yeni bir yatırım daha: Keçi sütü çiftliği
2013 yılına dair hayata geçen bir önemli yatırım da 2012 yılında çalışmaları başlayan “Ülker Golf Keçi Çiftliği” oldu. Buruk, “Maraş usulü dondurmaların lezzetine lezzet katmak için kullandığımız keçi sütünün tamamını artık kendi çiftliğimizden temin edeceğiz. Maraş usulü dondurmalarımızın tamamında kullanılmak üzere özel olarak açılan keçi çiftliğimizi, 24 bin metrekare toplam alanda faaliyete geçirdik. Şu anda çiftliğimizde 1000 tane keçimiz var. Çiftlik en son teknoloji otomatik sağım sistemi ile çalışıyor” açıklamasında bulundu.

Kaynak: mynet.com


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri