Üçge’ye ödül

02 Haziran 2014 Pazartesi

Bursa Halkla İlişkiler Derneği’nin, kurumları halkla ilişkiler çalışmaları yapmaya özendirmenin yanı sıra, mesleğin imajını ve itibarını geliştirmek adına bu yıl ikincisini düzenlediği, kısa adı “HİÇ” olan Halkla İlişkiler Çalışmaları Ödülleri, törenle sahiplerini buldu. Üçge, “Alışveriş Hayattır” temalı Uluslararası Karikatür Yarışması ile Kurumsal İletişim kategorisinde bu yıl da ödülün sahibi oldu. Üçge geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen HİÇ Ödülleri’nde Üçge Perakende Söyleşileri ile Kurumsal İletişim kategorisinde ödül almıştı

ucgeye-odul

Plaza 16 Kongre ve Etkinlik Merkezi’nde gerçekleştirilen törenin sunuculuğunu Toprak Sergen yaparken, Bursa iş dünyasının önde gelen isimleri de HİÇ Ödül Töreni’nde buluştu. Yarışmaya başvuran projeler; BUSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cem Çakır, BTSO Genel Sekreteri Hüseyin Güler, KalDer Bursa Şube Başkanı Erdal Elbay, Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ferruh Uztuğ, İtibar Yönetimi Enstitüsü Başkanı Orhan Samast, halklailiskiler.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Şahnur Karaağaç ve Bursa Halkla İlişkiler Derneği Başkanı Serdar Ömeroğulları’dan oluşan bağımsız ve uzman bir jüri tarafından değerlendirildi.

Üçge, ödül aldığı Üçge Uluslararası Karikatür Yarışması ile perakende sektörünün öncü firmalarından biri olarak, sanata ve sanatçıya destek oluyor ve bu proje ile sektöre de katkı sağlıyor. “Alışveriş Hayattır” teması ile düzenlenen yarışmada alışverişin eğlenceli, renkli ve düşündüren yönleri karikatürlere mizahi açıdan yansıtılıyor. Yarışma uluslararası çapta düzenlendiği için global olarak alışveriş temasının yansımaları bu projede görülebiliyor. İlki 2006 yılında gerçekleştirilen Üçge Uluslararası Karikatür Yarışması'na 38 ülkeden 508 eser katıldı. Yarışmanın ikincisi ise Anadolu Karikatürcüler Derneği desteği ile 2012 yılında düzenlendi. Yarışmaya 52 ülkeden 289 karikatürist toplam 707 karikatürle başvurdu. Yarışmaya katılan ve dereceye giren tüm eserler bir karikatür albümünde toplandı ve orijinal karikatürler daha sonra pek çok AVM’de sergilendi. Geçtiğimiz yıl ise 3 boyutlu maket olarak hazırlanarak AVM’lerde sergilenmeye devam etti.

Bu yıl toplam 23 projenin başvurduğu HİÇ Ödülleri organizasyonu önümüzdeki yıldan itibaren Anadolu’yu da açılarak sınırlarını ulusala taşıyacak. Bursa’nın tanıtımı açısından da önemli olan organizasyonun Bursa kent dinamiklerinin de katkısıyla, Bursa için prestij organizasyonlardan biri haline gelebilecek.

Toplam 23 projenin başvurduğu yarışmada, 6 kategoride verilen ödüllerde toplam 8 kurum ve 5 PR ajansı ödüle layık bulundu. Kazanan firmalar ve PR şirketleri şöyle:

Kurumsal İletişim
Firma :  Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ
Proje :   Şehrin Işıkları
Ajansı :  Bigworks Pazarlama İletişim Yönetimi

Firma :  Üçge Mağaza Ekipmanları Paz. San. Tic. AŞ
Proje :  Üçge Uluslar arası Karikatür Yarışması

Kurum İçi İletişim
Firma : Özhan Marketler Zinciri
Proje : Özhan Gönüllüleri Topluluğu
Ajansı : Uçurtma Kreatif

Sosyal Sorumluluk
Firma : Şaypa AŞ
Proje : Para’nın Geçmediği Market: Şaypa Mini Market
Ajansı : BPR İletişim Danışmanlığı

Sponsorluk İletişimi
Firma : Eker Süt Ürünleri ve Gıda San. Tic. AŞ
Proje : Eker BYK Trofesi
Ajansı : Mese İletişim Danışmanlığı

Kamu Kuruluşları
Firma : Nilüfer Belediyesi
Proje : Nilüfer Aşk Festivali

Sivil Toplum Kuruluşları
Firma : Lions 118-K Yönetim Çevresi Federasyonu ve ONKO-DAY
Proje : ONKO-DAY/LİONS Hasta Konukevi ve Rehabilitasyon Merkezi
Ajansı : BPR İletişim DanışmanlığıGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri