Üçgeli kadınlar buluştu

14 Mart 2016 Pazartesi

Üçge, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Bursa Şubesi’nin katkılarıyla, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde “Üçgeli Kadınlar Buluşuyor” etkinliğine ev sahipliği yaptı

ucgeli-kadinlar-bulustu

Üçge, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için bu yıl, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD)Bursa Şubesi ile düzenlediği etkinlikte, Üçge’ de çalışan kadınları ve Üçge’deki erkek çalışanların eşleri ve annelerini bir araya getirdi.

Üçge’nin Bursa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki merkezinde gerçekleştirilen etkinlikte TÜKD Bursa Şubesi Başkanı Türkan Aras’ın moderatörlüğünde, Avukat Hüsniye Altın Yeşil, Avukat Sibel Kayaalp Özbudak ve gazeteci yazar Gül Kolaylı bilgi ve deneyimlerini Üçgeli kadınlarla paylaştı. Uzman konuklar; kadının iş, sosyal ve ev hayatındaki yerini somut örneklerle anlattı. Ayrıca uzman isimler kadına şiddetten çocuk gelinlere kadar farklı konular hakkında da bilgi ve tecrübelerini paylaştı.

Bu anlamlı buluşmada, Bursa Vali Yardımcısı Ergun Güngör de yer aldı. Güngör sürdürülebilir kalkınma için kadınların üretime katılmasının şart olduğunu söyledi. Kadına şiddetin arttığını da ifade eden Güngör, “Hepimiz bir elmanın yarısı gibiyiz. Kadınlar mutluysa, toplum da mutludur.” dedi.
Etkinliğin sonunda Üçge Ynt.Krl. Bşk. Gökçin Aras’ın eşi Belgin Aras, Üçge Genel Yönetmeni Esra Güven ve Üçge çalışanlarından Hasan Kahraman’ın annesi Ayşe Kahraman ve İmdat Burhan’ın eşi Şerife Burhan tarafından konuşmacılara günün anısına plaket takdim edildi.

Etkinlik sonrasında TÜKD üyeleri ve Üçgeli kadınlar fabrikayı gezerek üretim süreçlerini yakından incelediler. Fabrika gezisi sonrasında Üçge Ynt.Krl. Bşk. Gökçin Aras’ın da katıldığı öğle yemeğinde bir araya gelip sohbet eden kadınlar, farklı etkinliklerle de yeniden bir araya geleceklerinin sözü ile günü noktaladılar.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri