Üçge, KKTC Maliye Bakanı tarafından kabul edildi

Üçge Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Temsilcisi Emin Gedikli ve Üçge Elektronik Kurumsal İletişim Yönetmeni Ahmet Oğuz Toraman, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Maliye Bakanı Ersin Tatar tarafından kabul edildi

Üçge, KKTC Maliye Bakanı tarafından kabul edildi

Mayıs 2009’dan bu yana Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Maliye Bakanlığı görevini yürüten Ersin Tatar’a, Üçge Grup şirketleriyle ilgili bilgiler verildi. Eski, deneyimli bir yayıncı olarak özelikle Üçge Grup Şirketleri’nden Ekonomi Yayınları AŞ’nin faaliyetleriyle ilgilenen Tatar, dergi ve gazete yayıncılığının sorunlarına değindi.  Yayıncılığın yavaş yavaş internet ortamına taşındığını belirten Tatar, önümüzdeki yıllarda baskılı yayıncıların işinin giderek zorlaşacağını, “News Week” dergisinin baskısını durdurmasının tüm yayınını internet üzerine taşımasının gelecek için önemli bir gösterge olduğunu söyledi.

Ekonomik açıdan Kuzey Kıbrıs’ın Türkiye ile tam bir entegrasyon içinde olduğu belirten Tatar, Türkiye’deki tüm ürünlerin Kıbrıs’ta da bulunabildiğini ama fiyatların Türkiye’nin hayli üzerinde olduğuna değindi. Bu konuda üreticilere, ithalatçılara, dağıtıcılara ve perakendecilere büyük  görev düştüğünü belirten Tatar, Kıbrıslıların da uygun fiyatlarla ürünleri edinmelerinin en temel haklarını olduğunu kaydetti.

Kuzey Kıbrıs perakendeciliğinin hali hazırda gelişmekte olduğunu belirten Tatar, dünya perakende sektörü değerlendirildiğinde Kıbrıslı perakendecilerin önlerinde uzun bir yol varmış gibi görünse de çağdaş perakendeciliğin gereklerini yerine getiren müşterilerine sunan birçok Kıbrıslı perakendecinin de olduğunu dile getirdi.