Üçge, geleceğin mühendislerini ağırladı

26 Aralık 2014 Cuma

Uludağ Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Topluluğu (EMSAZ), bu yıl 10’uncusunu gerçekleştirdiği Endüstri Mühendisliği ve Sanayi Zirvesi’nde Türkiye’nin dört bir yanındaki geleceğin endüstri mühendislerini sanayi ile buluşturdu

ucge-gelecegin-muhendislerini-agirladi

Endüstri Mühendisliği ve Sanayi Zirvesi başta Endüstri Mühendisliği öğrencileri olmak üzere tüm üniversite öğrencilerini ve çeşitli alanlarda birçok iş çevresini bir araya getirdi. Geçen yıl 35 üniversiteden yaklaşık 750 kişi katılımcı ile gerçekleşen organizasyona bu sene yine 750 kişilik katılım gerçekleşti. Zirve kapsamında düzenlenen seminer, eğitim, teknik gezi ve workshoplarla öğrencilerin akademik açıdan bilgilenmeleri, iş çevresiyle olan bağlantılarını güçlendirmeleri, sosyal ve kültürel yönden kaynaşmaları  sağlandı.

Düzenlenen zirve ‘Çizginin Ötesinde’
Zirve programı kapsamında EMSAZ Topluluğu, ÜÇGE Bursa Organize Sanayi Bölgesi (BOSB) ana fabrikasında düzenlenen Teknik Gezi ile perakende sektörü hakkında bilgi aldı ve mağaza ekipmanları ve raf sistemleri alanındaki en ileri teknolojiyi yakından inceledi.

Uludağ Üniversitesi Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde düzenlenen zirvede bu sene ‘Çizginin Ötesinde’ ana temasıyla iki panel gerçekleştirildi. Oturum Başkanlığını Prof. Dr. Erdal EMEL’in yaptığı ‘Teknolojik Dönüşümler’ panelinde konuşmacı olarak Turkcell Teknoloji Mobil İnternet Çözümleri Müdürü Ozan Sağlam, ModelSenden.com Kurucusu Okan Nahit ve Eurometall Genel Yönetmeni Oğuz Vardar yer aldı.

Oturum Başkanlığını Prof. Dr. Bilçin Tak Meydan’ın yaptığı “Bireysel Pazarlama” panelinde ise konuşmacı olarak Samsung Türkiye Digital Görüntüleme Ürün Grubu Satış ve Pazarlama Müdürü Cenk Güler, Yemek.com Ürün Müdürü Batuhan Apaydın, Pazarlamasyon.com un Kurucusu Necip Murat, CRM Uzmanı ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Akademisyen Uğur Özmen yer aldı.

Zirve boyunca düzenlenen eğitim ve workshoplar kapsamında, Ülker’den Serkan Atlas ve Selami Güven Antal’ın sunumuyla “Operasyonel Mükemmellik”, Doğan Güneş Önder’in sunumuyla “Yöneticiliğe Hazırlık ve Yetkinlikleri Geliştirme”, Prof. Dr Erkan Işığıçok’un sunumuyla “Üçüncü Göz: İstatistik”, GEMİM Yöneticisi Zeynep Sarılar’ın sunumuyla “İnovasyon ve Algı Yönetimi” eğitimleri, Tofaş Akademi olarak “İşci Sağlığı ve İş Güvenliği” eğitimi ve Başarı Hikâyeleri Köşesi gerçekleştirildi.

Ana sponsorluğunu Durmazlar ve özel sponsorluğunu BTSO’nun üstlendiği zirveye Üçge, Ermetal, İletişim Yazılım, Nilüfer Belediyesi, Nuh’un Ankara Makarnası ve Makine Mühendisleri Odası ve American Life Language Institute firmaları da destek verdi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri