Üçge eğitimlerine devam ediyor

05 Kasım 2013 Salı

Üçge, çalışanlarını, müşterilerini, iş ortaklarını, sektör temsilcilerini, Bursa iş dünyasının ve eğitim camiasının çok değerli isimlerini bir araya getirerek bulunduğu kentin ve çevrenin de bilgi kaynağı ve rehberi olmaya devam ediyor

ucge-egitimlerine-devam-ediyor

Üçge Akademi’yle İzgören Akademi ortaklığında organize edilen ‘Kültür Günleri’ etkinliklerinin ikincisi, İzgören Akademi eğitmeni Barış Kılıçarslan’ın “Komşu Köyde Sizi Ne Bekliyor?” başlıklı söyleşisiyle gerçekleşti. Üçge Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte, Bursa’nın iş ve eğitim dünyasının önde gelen isimleri bir araya geldi.

Daha uzun yaşamanın sırrı
Barış Kılıçarslan, “Komşu Köyde Sizi Ne Bekliyor?” başlıklı sunumuyla değerli ve keyifli aktarımlarda bulundu. Sunumuna paylaşmanın önemini vurgulayarak başlayan Kılıçarslan, Avustralya asıllı bilim adamı Doktor Dean Ornish’in araştırmasından çarpıcı sonuçlar verdi. Kılıçarslan, insanların hayat boyu daha başarılı ve daha mutlu olmalarının neye bağlı olduğunu araştıran Ornish’in, başarılı ve mutlu bireyler üzerinde yaptığı, uzun yıllar süren araştırmaları sonunda, birbiriyle paylaşım içinde olanların, diğerlerine oranla, ortalama 13 yıl daha uzun yaşadıklarını ve 2,7 kat daha fazla para kazandıkları ortaya çıkardığını ifade etti.

Başarıya giden yolda 5 seviye
Başarıya ulaşmak için hayatımızdaki 5 seviyeyi aktaran Kılıçarslan, “Hayat Berbat” seviyesinden, “Hayat Harika” mertebesine ulaşırken, kendi mükemmelliğini kavramak kadar, diğerlerinin mükemmelliğinin farkına varmanın ve saygı duymanın, paylaşmanın ve keşfetmenin önemini, etkileyici ve keyifli sunumuyla aktardı. Toplumun yalnızca yüzde 7’lik bir kesimini oluşturan, hayatı beşinci seviyede, “Hayat Harika” mertebesinde yaşayan insanları “Yol haritaları yoktur. Pusulaları vardır. Hedeflerine ilerlerken, yönlerini bilir ve dağ, tepe demeksizin o hedefe yürürler” sözleriyle tanımladı.

Söyleşinin sonunda, Levfu Mağazacılık İcra Kurulu Üyesi, Kemal Sakin Barış Kılıçarslan’a hediyesini, Şaypa Marketler Zinciri Genel Müdür Yardımcısı Bülent Mertyürek Üçge adına plaketini takdim etti. Bülent Mertyürek yaptığı konuşmada, “Üçge’ye içinde bulunduğu şehrin sosyal hayatına ve gelişimine sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Barış Kılıçarslan Hakkında
Barış Kılıçarslan, Ankara Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği ve Princeton Üniversitesi İşletme bölümlerinde eğitim aldıktan sonra,  Müşteri İlişkileri ve Halkla İlişkiler alanlarında çalıştı. Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Karayipler’de 24 farklı ülkede müşteri ilişkileri, yiyecek içecek ve satış bölümlerinde yöneticilik yaptı. Sonrasında, Türkiye’de kendi eğitim firmasını açan Kılıçarslan, “Satış Taktikleri”, “Etkili İletişim”, “Beden Dili”, “Takım Çalışması”, “Kişilik Tipleri” ve “Liderlik” eğitimleri vermektedir.

Kültür Günleri Etkinlikleri, genel katılıma açık olarak önümüzdeki aylarda farklı söyleşilerle devam edecek. Etkinlikleri www.ucge.com adresinden, duyurular bölümünden takip edebilirsiniz.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri