Üçge dünya perakendesindeki yerini tescillemeye hazırlanıyor

27 Şubat 2017 Pazartesi

Üçge, dünya markalarına ihraç ettiği ürün ve çözümleri ile EuroShop 2017’de gövde gösterisi yapacak. Çözüm önerileriyle sektör lideri olan firma, EuroShop 2017’de dünya perakende sektöründeki yerini bir kez daha tescilleyecek

ucge-dunya-perakendesindeki-yerini-tescillemeye-hazirlaniyor

Mağaza ekipmanları ve depo raf sistemleri üzerine 41 yıldır hizmet veren ve ihracatta 80 ülkeye yerli tasarım ürünlerini ulaştıran Üçge, perakende sektörüne yönelik yeni çözümleri ile sektörün en büyük buluşması olan EuroShop 2017’ye hazır. Üçge yeni teknolojisiyle artan üretim gücü, tasarımları ve perakende sektörüne kanalize ettiği enerjisiyle Düsseldorf’ta olacak.

 

Almanya Düsseldorf’da düzenlenen ve uluslararası perakende sektörünün en önemli aktörlerini 5-9 Mart’ta bir araya getirecek olan EuroShop 2017 için geri sayım devam ediyor. 1993’de düzenlenen EuroShop’a ilk Türk firma olarak katılımcı olan ve devamında aralıksız katılımcı kimliğiyle fuarda yer alan Üçge de, bu yılki hazırlıklarını tamamladı.

 

Üçge EuroShop 2017’de, 13’üncü salon B65 numaralı bölümde yer alacak yaklaşık 400 metrekarelik standında perakende sektörüne yönelik yeni çözümleri ile ziyaretçilerini ağırlayacak.

 

“Yılda 5 bine yakın mağaza kuruyoruz”

Fuarda 40 yıllık tecrübe ile perakendecilere fark yaratacak çözümler sunacaklarını belirten Üçge Genel Yönetmeni Esra Güven: “Mağaza ekipmanları mağazanın konseptini oluşturuyor, ruhunu yansıtıyor. Kaliteli ekipman markaya değer katıyor ve satışını arttırıyor. Mağaza ekipmanı aynı zamanda satılan ürünü iyi sergileyebiliyor, ön plana çıkarabiliyor. Bununla birlikte en verimli alan kullanımı doğru mağaza tasarımı ve bu tasarıma uyum sağlayabilecek doğru mağaza ekipmanı ile sağlanabiliyor. Seçilen renkler, reyonları ziyaret etme yönü, orada geçirilecek süre, hepsi de mağazanın donanımı ile doğrudan ilgili. Bu sebeple, projenin ilk aşamasından itibaren mağaza ekipmanını en uygun şekilde bir araya getirebilecek tecrübe ve uzmanlığa sahip tedarikçi ile çalışmak çok önemli. Biz bu bilgi ve tecrübeye sahip bir firma olarak, gıda ve gıda dışı perakende zincirleri ve butik mağazalar gibi tüm kategorilerde toplamda 5 bine yakın mağaza kuruyoruz.” dedi.

 

Robot destekli hat özelliğiyle dakikada bir raf üretilebiliyor

Fuarda sergilenecek ürünlerle ilgili de açıklama yapan Güven: “Üçge’nin mağaza ve marketlerde fark yaratan patentli ürünü Saturn Konsept, Euroshop 2017’de geliştirilmiş özellikleri ile sergilenecek. Verimlilik esas alınarak plana aldığımız teknoloji yatırımlarımızla birlikte Saturn Konsept’in üretiminde yeni bir sisteme geçiş yaptık. Robot destekli hat sistemimizde dakikada bir raf üretilebilme özelliği ile kısa sürede üretim imkanı sağlamış bulunmaktayız. Yeni üretim sistemimizle, hem müşterilerimize daha yüksek kalitede ürün sunuyor, hem de müşterilerimizin mağaza yatırım maliyetine de avantaj olarak yansımasını sağlıyoruz. Saturn Konsept, fiyat ve kalite avantajının yanı sıra, mağazalarda en önemli kriterlerden biri olan alan verimliliğine odaklanmış bir sisteme sahip. Açılı ve daha da güçlendirilmiş, geliştirilmiş ön tel raf, satış artırıcı özelliğinin yanı sıra fonksiyonel ve estetik bir sunum sağlıyor. 360 derece sunum ayrıcalığı, farklı derinlik ve genişlik seçenekleri, güçlendirilmiş ve geliştirilmiş, tasarım tescilli reyon başı, tampon, toz toplama havzası, raf altı LED uygulaması ile standart raf sistemlerine göre fark yaratıyor. Saturn Konsept ile birlikte ‘meyve sebze, unlu mamuller, içecek reyonu, butik mağazacılığa ve kozmetiğe yönelik çözümlerimiz’ de ilgi gören ürünler arasında yer alacak. Üçge yeni teknolojisiyle artan üretim gücü, tasarımları, perakende sektörüne kanalize ettiği enerjisi ve tüm ekibi ile Düsseldorf’ta olacak.” diye konuştu.

 2014 yılında son düzenlenen EuroShop Fuarı’nda, Üçge’nin de aralarında yer aldığı 62’si Türk firması olmak üzere 56 ülkeden toplam 2 bin 229 firma yer almıştı. Bu yıl için ise, EuroShop 2017’nin genişleyen ürün yelpazesi ve katılım alanına bakıldığında, bu rakamların üzerinde bir katılım beklentisi oluşturdu.

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri