ÜÇGE coğrafi işaretli ürünlere dikkat çekiyor

04 Ocak 2018 Perşembe

Perakende sektörünün önemli tedarikçisi olan ÜÇGE, 2018 Yılı Takvimi’nin temasında, perakende sektörünü yakından ilgilendiren “Coğrafi İşaretli Ürünler” konusuna yer vererek dikkatleri bu önemli konuya çekmeyi hedefliyor

ucge-cografi-isaretli-urunlere-dikkat-cekiyor

Her yıl ilgi çekici takvim temaları ile perakende sektörünün merakla beklediği ÜÇGE Takvimi, 2018 teması ile büyük ilgi gördü. Yüzyıllardır ülkemiz topraklarda yeşeren, ayırt edici özelliği ile ön plana çıkan ve bulunduğu bölge ile özdeşleşen “Coğrafi İşaretli Ürünler”e dikkat çeken ÜÇGE, 2018 Yılı Takvimi’nde Türkiye’nin farklı bölgelerindeki coğrafi işaret almış ürünlere yer verdi.

 

ÜÇGE’nin yurt içi ve uluslararası tüm paydaşlarına ulaştırdığı takvimin ana fikrinde; yöre halkının, üreticilerin ve pazarlayanların haklarını koruyan, ürüne pazarlama gücü katan, sahte ürünlerin engellenmesini sağlayan, dolayısıyla da kırsal kalkınma ve ülke kalkınmasına katkı sağlayan Coğrafi İşaret ve geleneksel ürün adı tescilinin her yönüyle önemine vurgu yapıldı.

 

Konu ile ilgili ÜÇGE Mağaza Ekipmanları AŞ Genel Yönetmeni Esra Güven: “2018 Takvim temamızda bu önemli konuyu ele alarak coğrafi işaret almış ürünlerimizin özellikle yurtdışında da tanıtılmasını ve iç pazarda ise bu konuya daha fazla dikkat çekmeyi hedefledik.” dedi. Güven, coğrafi işaretli ürünlerle oluşan kültürel yapının yaşatılması ve bu değerlerin gelecek nesillere en sağlıklı biçimde aktarılabilmesine katkıda bulunabilmek amacıyla, söz konusu temanın 2018’de ÜÇGE’nin iletişim ve sosyal sorumluluk projelerinde de ön plana çıkacağının altını çizdi.

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri