Üçge bilgiyi yönetenlerle buluştu

01 Ekim 2013 Salı

Perakende sektöründe market ve mağazacılığın kalbi bilgi işlem departmanı yöneticileri, Üçge Elektronik tarafından İstanbul Bostancı Greenpark Otel'de düzenlenen "Üçge Teknoloji Günleri"nde bir araya geldi

ucge-bilgiyi-yonetenlerle-bulustu

“Üçge Teknoloji Günleri”ne ulusal ve uluslararası bazda, mağaza ve market bilgi işlem yöneticileri katıldı. Organizasyonun ilki, geçtiğimiz günlerde İstanbul Bostancı Greenpark Otel'de gerçekleştirildi.

Toplantıda yeni Bizerba PC Tabanlı “Akıllı Terazilerin” innovatif çözümler olduğunun ve dünyadaki birçok müşterinin buna yoğunlaştığının altı çizildi. Ayrıca toplantıda “Teknoloji mi değişti? Çözümler mi?” teması işlendi.

Katılımcılara, perakende sektöründe gelişen ve değişen teknolojilerle ilgili son gelişmeler, Bizerba Global İş Geliştirme Direktörü Frank Üregi tarafından aktarıldı.

Özellikle yeni nesil PC tabanlı terazilerle ilgili uluslararası müşteri deneyimlerini paylaşan Üregi, terazinin artık sadece tartan ve etiket veren bir makine olmaktan çıktığını belirterek reyon görevlilerinin eğitiminden, mağaza, market içinde pazarlama faaliyetlerine destek veren bir bilgisayar olduğunu vurguladı.

Günümüzde bilginin en önemli değer olduğunu belirten Üçge Elektronik Pazarlama ve Satış Direktörü Orhan Ataç, “Mağaza ve marketlerin kalbi bilgi işlem. Bilgi işlemi yöneten arkadaşlarımı kalp sağlığı uzmanı olarak görüyorum. Onlar tüm sistemi ellerinde tutuyorlar. Biz de Üçge Elektronik olarak 1994 yılından bu yana yüzde 100 doğru ürün yüzde 100 doğru çözüm anlayışımızla onların bu hassas görevlerinde ihtiyaç duyabilecekleri en doğru ürün ve çözümleri kendileriyle buluşturmaya çalışıyoruz” dedi.

Perakendenin en dinamik en hızlı teknolojik değişim gösteren sektörlerden biri olduğunu belirten Orhan Ataç, sözlerine şöyle devam etti, “Perakende teknolojilerinde özellikle terazi alanında trend yeniden yazılıyor. Ölçmek bilmek, bilmek yönetmektir. Verimlilik için, işimizi iyi yönetmemiz, verimlilik sağlayacak yeni teknoloji uygulamamız, fayda sağlamamız gerekiyor, bu işlemler aynı zamanda Bilgi İşlem Yöneticileri’nin de önemli bir görevi.”

Şeref Makro Market Bilgi İşlem Müdürü Mehmet Hanoğlu’nun Başkanlığı’nda yapılan “Gelecek Perakende Teknolojileri Oturumu”na, Ali Üstüntaş (Marko Market), Cüneyt Park (Özhan Market), Önder Karademir (Özdilek), Selim Ünal (Gürmar), İlhan Çoşkun (Akyurt), Serkan Özuçar (Beğendik), Volkan Karakaya (CarrefourSa) ve Derya Duman (Pehlivanoğlu) katıldı.

Üçge Teknoloji Günlerinin yenisi, yine teknoloji içeren farklı bir konuyla önümüzdeki ay gerçekleşecek.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri