Turquality programına katılan 7’nci firma Saray

27 Kasım 2015 Cuma

1961 yılında Karaman’da kurulan Saray Holding, 1987 yılında tescil ettirdiği Saray markası ile bu yıl Turquality programına katılmaya hak kazanan 7 firmadan biri oldu. 1987 yılında gerçekleştirdiği ilk ihracatının ardından bugün 110’u aşkın ülkede faaliyetlerini sürdüren Saray Bisküvi, Turquality ile birlikte hedef büyüttü

turquality-programina-katilan-7nci-firma-saray

Türkiye’den dünya markası çıkarma vizyonu ile kurulan Turquality teşvik programının en yeni üyelerinden biri de atıştırmalık pazarının güçlü oyuncularından Saray Bisküvi oldu. Bisküvi, gofret, çikolata, kek, kraker ve şekerleme kategorilerinde tüketiciye sunduğu yenilikçi ve güçlü ürün gamıyla dünya genelinde 110’u aşkın ülkeye ürünlerini ulaştıran Saray, Turquality ile yurt dışında markalaşma ve ihracat konularında atağa geçmeye hazırlanıyor.


Dünyada ilk defa bir devletin, sınırları içindeki markalarını yurtdışına açılım ve sürdürülebilir büyüme anlamında desteklediği proje olan Turquality programı; firmaları kurumsal, finansal ve operasyonel anlamda geliştiren, vizyon sahibi yapan bir markalaşma destek platformu olarak konumlanıyor. 11 yıllık bir geçmişi olan Turquality programına kabul edilen 111 firmadan biri olan Saray, mevcut markasını ve kurumsal alt yapısını güçlendirerek yurt içi ve yurt dışı pazarlarda daha da aktif olacak. Turquality kapsamında oluşturulan program dahilinde Saray markası ile yurt dışı fırsatları arasında bir köprü kuracak çalışmalara hız veren Saray Bisküvi’nin hedefi bir dünya markası olmak.


Sahip oldukları profesyonel çalışma kadrosu, güçlü, etkin üretim ve dağıtım ağı, sürdürülebilir iş modeli ve kurumsal yapısıyla Turquality programına katılmaya hak kazandıklarının altını çizen Saray Bisküvi Genel Müdürü Ramazan Sümer; “Saray Holding, 1961 yılında bir aile şirketi olarak kuruldu. 1987 yılında tescil ettirdiğimiz Saray markamızı bugün oldukça iyi bir noktaya taşımış bulunmaktayız. Saray Bisküvi olarak güçlü, dinamik ve yenilikçi olmayı ön planda tutan, güven veren bir dünya şirketi olma vizyonu ile Saray markalı ürünlerle bugün 110’u aşkın ülkede her gün milyonlarca insana ulaşıyoruz. Türkiye atıştırmalık pazarının önemli oyuncularından biri olarak adımızı, ürünlerimizi çok daha fazla ülkede duyurmayı vetüketicilerle buluşmayı arzu ediyoruz. Bu anlamda dünyanın ilk ve tek devlet destekli marka geliştirme programı Turquality’nin, Saray markasına katacağı güç konusunda oldukça heyecanlıyız. Bugün ekonomisi gittikçe güçlenen bir sanayi ve üretim ülkesi haline gelen Türkiye’nin 500 milyar Dolarlık 2023 yılı ihracat hedefine ulaşmasında biz de payımıza düşen görevi yerine getirmek için hazırız. Şu ana kadar yaptığımız çalışmalarla çatısı altında olmaya hak kazandığımız Turquality’nin vizyonu ile yurt dışında kendimize yeni fırsatlar yaratmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri