Türkiye’nin 7’nci IKEA mağazası Antalya’da açıldı

Türkiye’nin 7’nci IKEA mağazası Antalya’da açıldı

Açılışına büyük ilgi gösterilen Antalya'daki ilk IKEA mağazasında, 20 bin metrekarelik alanda her zevke ve her bütçeye uygun 8 bin çeşide yakın mobilya ve ev aksesuarı tüketicilerin beğenisine sunuluyor.

 

IKEA Antalya mağazası,  İsveç Büyükelçisi  Lars Wahlund, Maya Holding ve IKEA Türkiye  Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Özsüer, IKEA Türkiye CEO’su Fuat Atalay,  Odak Grubu Yönetim Kurulu  Başkanı Gürcan Oral ve IKEA Türkiye,  Maya ve Odak Gruplarının yönetici ve çalışanlarının katıldığı bir törenle açıldı. Açılışa, Antalyalıların da ilgisi yoğun oldu.

 

Maya Holding ve IKEA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Özsüer açılışta yaptığı konuşmada, 2005 yılından bu yana Türkiye’de mobilya ve dekorasyon trendlerine yön verdiklerini belirterek: “Antalya mağazamızla birlikte Türkiye genelindeki mağaza sayımız 7’ye çıktı. Mağazalarımız, iki ayrı lokasyondaki Sipariş ve Teslim Noktalarımızın yanı sıra internet mağazamız aracılığıyla tüm Türkiye’ye hizmet veriyoruz. Türkiye’deki mağazalarımızda yaklaşık 8 bin ürün çeşidi yer alıyor. Antalya mağazamızla birlikte, toplam satış alanımızın büyüklüğü 200 bin metrekareye ulaştı. Aramıza yeni katılan çalışma arkadaşlarımızla birlikte IKEA’nın Türkiye’de sağladığı doğrudan ve dolaylı istihdam da 5 bin 500 kişiye yaklaştı. Bu yıl tüm mağazalarımızda yaklaşık 17 milyon ziyaretçi ağırlamayı öngörüyoruz.” dedi.

 

30 milyon dolarlık yatırım

Türkiye’nin turizm başkenti olan Antalya’nın yaşam tarzı, kültürel değerleri, artan nüfusuyla IKEA için önem taşıdığını vurgulayan Özsüer: “Antalya mağazamız için bina inşaatı hariç yaklaşık 30 milyon dolar yatırım yaptık. IKEA’yı uzun bir süredir bekleyen Antalya’yı markamızla buluşturmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ayrıca Kepez bölgesindeki kentsel dönüşümün bir parçası olmanın da heyecanını yaşıyoruz.” diye konuştu.

 

Çevre illerden de ziyaretçi bekleniyor

Özsüer, yaklaşık 30 milyon dolar yatırımla faaliyete geçen IKEA Antalya mağazasının, çevre illere de açılma, ürünlerini ulaştırma fırsatı sunacağını dile getirerek: “Başta Antalyalılar olmak üzere çevre illerden de geleceklerle birlikte yıllık ortalama üç milyon ziyaretçiyi ağırlamayı öngörüyoruz.” dedi.