Türkiye’nin 1 numaralı markaları belli oldu

22 Şubat 2017 Çarşamba

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) ve Akademetre Research Company tarafından her yıl gerçekleştirilen araştırma kapsamında, Türkiye’nin 1 Numaralı Markaları, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde düzenlenen törenle ödüllerine kavuştu

turkiyenin-1-numarali-markalari-belli-oldu

AYD ve Akademetre Research Company tarafından her yıl gerçekleştirilen “1 Numaralı Markalar Araştırması”nın sonuçları,  dün akşam (21 Şubat) Zorlu PSM’de düzenlenen tören ile açıklandı. Oyuncu ve sanatçı Kadir Çöpdemir’in sunumu ve AYD Başkanı Hulusi Belgü’nün ev sahipliğinde düzenlenen 1 Numaralı Markalar Ödül Töreni’ne iş dünyasının önde gelen isimleri katılım gösterdi.

 

Törende konuşma yapan AYD Başkanı Hulusi Belgü şunları söyledi: “AVM’ler toplumumuz için sevdikleri ile vakit geçirebildikleri sosyal bir yaşam alanı olmakla birlikte markaları ve kullanıcıları bir araya getiren en önemli unsurlardan birini oluşturuyor. Perakende markalarımızın, edindikleri tecrübelerle gerek ülkemizde gerekse uluslararası arenada hayata geçirdikleri çalışmalar, ülkemiz için çok büyük bir gurur kaynağı. Bugün burada tüm bu başarıları tek potada eriterek Türkiye’nin 1 Numaralı Markası olmuş kurumlarımızı ödüllendirmek için bir araya geldik. Umudumuz, markalarımızın gelecek dönemde daha büyük başarılara imza atarak gerek ekonomimize ve istihdama gerekse ülkemizin uluslararası arenada bilinirliğine katkı sağlaması. Bu güzel gecede emeği geçen ve bizleri onurlandırarak katılan herkese çok teşekkür ederim.”

 

Perakende sektörüne ilişkin 15 kategoride ödüllerin sahiplerini bulduğu törende, LCWaikiki Günlük Giyim ve Çocuk Giyim kategorilerinde ödüle layık görülürken, Teknosa Teknoloji Perakendeciliği ve Anchor Mağaza Özel Ödülü’nün sahibi oldu. Törende En Beğenilen Marka Yüzü Özel Ödülü’nü ise Koton reklam kampanyası ile Fahriye Evcen aldı.

 

1 Numaralı Markalar’ın listesi şu şekilde

·Kadın Giyim: Koton

·Erkek Giyim: Kiğılı

·Günlük Spor Giyim: LC Waikiki

·Ayakkabı – Çanta: FLO

·Aksesuar: Altınbaş

·Spor Malzemeleri: Adidas

·Çocuk Giyim: LC Waikiki

·Bebek Ürünleri – Oyuncak: Toyyz Shop

·Kişisel Bakım – Kozmetik: Gratis

·Mobilya – Dekorasyon: IKEA

·Teknoloji Perakendeciliği: Teknosa

·Teknoloji Üreticisi: Samsung

·Self Servis Restoran: Burger King

·Restoran: Bay Döner

·Kafe: Mado

·Özel Ödül - Anchor Mağaza: Teknosa

·Özel Ödül - En Beğenilen Marka Yüzü: Fahriye Evcen- KotonGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri