'Türkiye'nin En İyi İşvereni' Penti

'Türkiye'nin En İyi İşvereni' Penti

Türkiye’nin lider iç giyim markası Penti, işbirliği, güvene dayalı kurum kültürü ve insan kaynağına yaptığı yatırımlarla dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Bu alandaki başarısını bu kez, Great Place to Work'te tescilleyen Penti,  'En İyi İşveren' markaları arasındaki yerini aldı.

Çalışan mutluluğu ve bağlılığını esas alarak; dijital araçlarla yeniden tasarlanan insan yönetimi ve eğitim uygulamaları, çalışanlara, ailelerine dokunan farkındalık çalışmaları, global kariyer olanakları, kadınların toplum içerisindeki konumlarını güçlendirmek için geliştirdiği uygulamaları ile sektörde fark yaratan Penti, Great Place to Work ödüllerinde bu yıl dereceye giren tek perakende markası oldu.

Penti CHRO’su Selim Arda Üçer ödül ile ilgili olarak şu sözleri aktardı; "Türkiye’nin en iyi işverenlerinden biri olduğumuz bu yolculuktaki en değerli nokta, çalışanlarımızın değerlendirmesi ile bu ödüle layık görülmemiz. Penti olarak dünyanın dört bir yanında 600’e yakın farklı noktada görev yapan saha çalışanlarımızdan üretimdeki çalışanlarımıza, yönetim ekibimizden merkez ofis çalışanlarımıza kadar çok farklı noktalardaki binlerce ekip arkadaşımızın görüşleri ile bu araştırmaya dahil olduk. Değerlendirme sonuçları ile yenilikçi yönetim ve insan kaynakları yönetimi uygulamalarımız ile ’En İyi İşveren’ seçildik. Çalışanlarımızın mutluluğu bizim için her şeyden değerli ve özel. Penti olarak çalışanlarımızın memnuniyetini ve gelişimini odağına alan bir yaklaşımla projelerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz."