Türk yönetimi Real’e yaradı

Türkiye’deki ilk mağazasını 1998 yılında açan, Türkiye operasyonları 2014 yılında Hacı D. Beğendik tarafından satın alınan Real Hipermarketler Zinciri, Mayıs ayında, geçtiğimiz yıl aynı aya oranla cirosunda yüzde 50’lik büyüme sağladı

Türk yönetimi Real’e yaradı

Türkiye’deki 17'nci yılını 1-24 Mayıs günleri arasında büyük bir kampanya ile kutlayan Real Hipermarketler Zinciri, alışveriş keyfini avantaja dönüştürdü. Kampanya dönemi boyunca, Real’in 6 ilde bulunan 12 mağazasından 20 milyon TL’lik alışveriş karşılığı, 200 bin adet 50 TL’lik hediye çeki alan tüketiciler, bu çekleri 24-31 Mayıs günlerinde kullandı.

Perakende sektöründe bir ilk
Real’in Türkiye’deki 17’nci yılı nedeniyle düzenlenen kampanya ile Real’i tercih eden tüketicilerin bütçesine toplamda 10 milyon TL’lik katkı sağlanmış oldu. Perakende sektöründe bugüne kadar görülmemiş büyüklükte bir kampanyaya imza atan Real, 17’nci yıl kampanyasıyla, cirolarını Mayıs 2014’e oranla yüzde 50 oranında artırmış oldu. Real’in 17. yıl kampanyası kapsamında sağladığı yüzde 50’lik ciro artışı, perakende sektöründe, mağaza sayısı artırmadan sağlanmış en yüksek ciro artışı olarak biliniyor.

Ciro yüzde 50 arttı
Türkiye’de 1998 yılından bu yana faaliyette olan Real Hipermarketler Zinciri’nin Türkiye’deki operasyonları, Temmuz 2014 itibari ile Beğendik Marketler Zinciri CEO’su Hacı D. Beğendik tarafından satın alınmış, 17 yıldır hiç kar etmeyen şirket, Eylül 2014 itibariyle kara geçmişti. Hacı D. Beğendik, yüzde 50’lik ciro artışıyla sektörde bir başarıya daha imza attı.

6 yıl sonra mağaza açılışı gerçekleşti
Perakende sektöründe atağa kalkan Real, 6 yıl aradan sonra ilk mağazasını Gebze Center’da açtı. Real Gebze Center’ın açılışı, büyüme döneminin ilk adımı olarak kabul ediliyor. Real’in 2015 yılı hedefleri içerisinde en az bir hipermarket daha açmak bulunuyor.