Türk yazılımcıları dünya devlerine hizmet veriyor

Türk yazılımcıları dünya devlerine hizmet veriyor

Günlük yaşantımızın her alanının dijitalleşmesi yüksek bir ivmeyle devam ederken ülkemizde dijital ekonomiye verilen destek meyvelerini vermeye başladı. Yüzlerce güçlü firmanın yarıştığı ve her gün birbirinden farklı ürünlerin piyasaya sürüldüğü ve rekabete katıldığı bir alan dijital dünyada geliştirdikleri ürünlerle göz doldurmaya başlayan Türk firmaları rakiplerinin birer birer geçmeye başlıyor.

 

Dijital dünyanın özellikle son 3 yılına damgasını vuran mobil ticaret ve ödeme alanında hizmet veren ve yüzde 100 Türk sermayesi ve Türk yazılımcılar tarafından kurulan t-mob yönetim kurulu başkanı Rudi Dökmecioğlu, şunları söyledi: “Mobil artık hayatımızın her alanında. Günümüzün büyük bir bölümünü akıllı telefonlarımızla geçiriyoruz kısacası mobil artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Bu gerçeklikle ve ülkemizin kaynaklarına ve yazılımcı kalitesine güvenerek çıktığımız yolda firmamız, mobil denilince akla gelen her türlü projenin ülkemizde ve dünyadaki baş mimarı haline geldi. Bu alandaki birikimlerimiz ve uzun bir çalışma sonunda ürettiğimiz ve t-appz adını verdiğimiz ürün en büyük rakibi olan Alman yazılım firmasını gerisinde bırakarak bugün toysrus gibi dev perakendecilere hizmet veriyor.”

 

Hedefte dünyanın en büyük pazarlarında rekabet edebilmek var

2017 yılı hedeflerinin arasında başka pazarlarda bir benzeri olmayan mobil ticaret platformunu toysr-s gibi başka dünya devlerinin hizmetine sunmak olduğunu söyleyen Rudi Dökmecioğlu, mobil denilince akla ilk gelecek ülkenin çok yakın zamanda Türkiye ve Türk yazılımcılar olacağının altını çizdi.

 

Yüzde 100 Türk yazılımcılar tarafından üretilen ve t-appz adını verdikleri SaaS ürünü hakkında bilgi veren Dökmecioğlu: “ E-ticaret sitelerini en hızlı ve en kolay yolla taşımayı hedefleyen t-appz mobil ticaret platformu, hiçbir ön yatırım gerekmeden, iOS ve Android mobil uygulamaları müşterilerinin hizmetine sunuyor.Hızlı çözüm üretebilmesinin yanında t-appz, hem iOS hem de Android platformlarında ‘native’ olma özelliğiyle göze çarpıyor. Tüm bunlara ek olarak kullanıcılar uygulamalarını yüzün üzerinde farklı platformda test edip, ardından da kullanıma hazır hale gelen özelleştirilmiş e-ticaret uygulamalarını App Store/Google Play hesabı üzerinden yayınlayabiliyorlar.” dedi.