Perakende PageSkin

Türk markası dünyaya açılıyor

Türk markası dünyaya açılıyor

Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri pazarına 2011 yılından bu yana üretim yapan Lina Kozmetik, sektörde hızlı giren markası DOOR ile hedef büyütüyor. Yaklaşık 3.5 milyon avro yatırımla hayata geçen DOOR markası ‘yerli üretim’ avantajıyla sektör pastasından pay almaya başladı. Global markaların ve ithal ürünlerin yer aldığı pazarda; yenilikçi üretim anlayışı, kaliteli ürün stratejisi, dengeli fiyat politikası ve yerli üretim vizyonu ile bir adım öne çıkan DOOR, iç pazarla birlikte yurt dışında da adını duyurmayı hedefliyor. Lina Kozmetik Yönetim Kurulu Başkanı Şansal Tur “Vizyoner Değişime Hazır Olun” sloganıyla sektöre agresif bir giriş yaptıklarını belirterek, rekabetin oldukça yüksek olduğu kozmetik ve kişisel bakım pazarında hızlı büyüdüklerini ifade etti.

 

“Ürünlerimiz çok sevildi”

Yerli ve milli üretim konusunun önemine değinen Şansal Tur: “Markamızı yaratırken her detayı inceledik. Ürün gamında pazar payının yüzde 67’sinin 2 büyük firma arasında paylaşıldığını gördük. Biz de buradan pay alabilmek adına Ar-Ge çalışmalarına başladık. Farklılaşarak ayrışmak adına çalışmalarımız tamamladık ve DOOR markası ortaya çıktı. Tüketicilerimiz DOOR markalı ürünlerimizi çok sevdi. Çok iyi geri dönüşler aldık.” dedi.

 

Yeni ürün çalışmaları hakkında bilgi veren Şansal Tur: “Şu andaki ürünlerimizi her geçen gün daha kaliteli hale getirirken, tasarımlarımızı sürekli yenileniyor ve geliştiriyoruz. Çocuk grubu ile başlamanın yanında tüm yaş grubunu kapsayacak, haziran ayı başında duyuracağımız ‘Türkiye’de ilk ve tek ürünler’ annelerin, çocukların ve diğer fertlerin 1’inci tercihi olacak. Yazın sonunda Dermo ürünlerimizle lansman hazırlığı yapıyoruz.” diye konuştu.

 

Hedef Avrupa’da 3 büyük ülke

Yurt dışı hedeflerinden bahseden Şansal Tur, bir Türk markasının yabancı zincir marketlerinin raflarında yer almasının ülke adına gurur duyulacak bir durum olduğunu söyledi. Yalnızca DOOR’un değil, tüm Türk markalarının yurt dışında büyük işlere imza atması gerektiğini söyleyen Tur: “2018 yılının 2’nci çeyreğinde ihracat yapmaya başlayacağız. İlk olarak AB ülkelerinin 3’ünü seçtik. Almanya, Fransa ve Hollanda genel olarak yavaş ve sağlam adımlarla ilerlemeye çalışıyoruz. Bu 3 ülkeden 2018 sonuna kadar 1.7 milyon avro satış hedef beklentimiz var. Ardından Florida ve California eyaletleri takip edecek. Amerika’da dağıtım ağımız hazır ama alt yapı alt yapı çalışmalarımız devam ediyor. Daha önce bahsettiğimiz diğer ürün gruplarımız hazır olduğunda tam gaz Amerika pazarına giriş yapacağız.” diye konuştu.

Perakende PageSkin
Perakende PageSkin