Tüketicinin private label algısı değişiyor

Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği (PLAT), A101 CEO’su Erhan Bostan’ı ziyaret ederek, sektörü ve A101’in stratejisini masaya yatırdı

Tüketicinin private label algısı değişiyor

A101,  PLAT Derneği üyelerini ağırladı. Genel sektör değerlendirmesinin yapıldığı ve özel markalı ürün pazarının konuşulduğu toplantıda A101 CEO’su Erhan Bostan, özel markalı ürünlerin A101’in cirosunda yüzde 35, adet bazında ise yüzde 50 olduğuna dikkat çekerek, özel markalı ürünlere talepte önemli ölçüde artış gözlediklerini ifade etti.

 

PLAT Derneği Başkanı İmer Özer, Başkan Yardımcısı Hakan Hatipoğlu, Genel Sekreter Füsun Erkal ve Yönetim Kurulu Üyeleri Faruk Yıldız, Kamil Topak, Mehmet Özer ve Ertan Küçükkapılı’nın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda private label sektörünün sorunları ve çözüm önerileri ele alındı. Toplantıda söz alan PLAT Derneği Başkanı İmer Özer ise özel markaları ürünlere olan talebin giderek arttığını, bu noktada da tüketicilerin A marka algısını kırdıklarını ifade etti. Özel markaları ürünlerde de markalaşma başladığını belirten Özer, zincir marketlerle giderek artan iş birliğinden memnuniyet duyduklarını iletti.