Tüketici güveni yılın en düşük seviyesinde

21 Aralık 2017 Perşembe

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Aralık ayı tüketici güven endeksini açıkladı. Kasım ayında 65,2 olan endeks aralık ayında 65,1 değerine geriledi

tuketici-guveni-yilin-en-dusuk-seviyesinde

TÜİK, Aralık ayı tüketici güven endeksini açıkladı. Endeks bir önceki aya göre yüzde 0,1 oranında düşerek 65,1 değerine geriledi.


 Hanenin maddi durum beklentisi 84,8 oldu

Hanenin maddi durum beklentisi endeksi bir önceki aya göre yüzde 0,3 oranında artarak aralık ayında 84,8 oldu. Bu artış, gelecek 12 aylık dönemde hanenin maddi durumunun daha kötü olacağını bekleyenlerin azalmasından kaynaklandı.


Genel ekonomik durum beklentisi endeksi 87,5 oldu

Genel ekonomik durum beklentisi endeksi kasım ayında 87,1 iken, aralık ayında yüzde 0,5 oranında artarak 87,5 değerine yükseldi. Bu artış, gelecek 12 aylık dönemde genel ekonomik durumun daha kötü olacağı yönünde beklentisi olan tüketicilerin bir önceki aya göre azalmasından kaynaklandı.

İşsiz sayısı beklentisi endeksi 70,6 oldu

İşsiz sayısı beklentisi endeksi kasım ayında 70,9 iken, aralık ayında yüzde 0,5 oranında azalarak 70,6 oldu. Bu azalış, gelecek 12 aylık dönemde işsiz sayısında düşüş bekleyenlerin azalmasından kaynaklandı.


Tasarruf etme ihtimali endeksi 17,5 oldu

Tasarruf etme ihtimali endeksi yüzde 2,9 oranında azaldı. Kasım ayında 18 olan endeks, aralık ayında 17,5 değerine düştü. Bu düşüş, gelecek 12 aylık dönemde tasarruf etme ihtimali olduğunu düşünen tüketicilerin bir önceki aya göre azalmasından kaynaklandı.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri