Tüketici güven endeksinde ağustos ayında düşüş yaşandı

23 Ağustos 2017 Çarşamba

Türkiye İstatistik Kurumu ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası iş birliği ile yürütülen tüketici eğilim anketi sonuçlarından hesaplanan ve temmuz ayında 71,3 olan tüketici güven endeksi, ağustos ayında yüzde 0,3 oranında azalarak 71,1’e geriledi

tuketici-guven-endeksinde-agustos-ayinda-dusus-yasandi

Tüketici güven endeksi ağustos ayında bir önceki aya göre yüzde 0,3 geriledi. Genel ekonomik durum beklentisi endeksi temmuz ayında 95,7 iken, ağustos ayında yüzde 2,3 oranında artarak 97,9 değerine yükseldi. Bu artış, gelecek 12 aylık dönemde genel ekonomik durumun daha iyi olacağı yönünde beklentisi olan tüketicilerin oranının bir önceki aya göre arttığını gösteriyor.


Hanenin maddi durum beklentisi endeksi ağustos ayında aynı düzeyde kalarak 91,9 olarak gerçekleşti. Bu durum, hane halklarının gelecek 12 aylık döneme ilişkin maddi durum beklentisinde bir önceki aya göre önemli bir değişiklik olmamasından kaynaklandı.

 

İşsiz sayısı beklentisi endeksi düşüş gerçekleşti 

İşsiz sayısı beklentisi endeksi bir önceki aya göre yüzde 2,6 oranında azalarak ağustos ayında 72,4 oldu. Bu azalış, gelecek 12 aylık dönemde işsiz sayısında düşüş bekleyenlerin azalmasından kaynaklandı.


Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri