TSE Covid-19 Güvenli Üretim Sertifikası’nı alan ilk bebek maması markası Hero Baby

TSE Covid-19 Güvenli Üretim Sertifikası’nı alan ilk bebek maması markası Hero Baby

130 yılı aşkın bebek maması uzmanlığına sahip olan İsviçreli Hero Baby’nin Türkiye operasyonu, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından yapılan denetimler sonucunda TSE Covid-19 Güvenli Üretim Sertifikası’nı almaya hak kazandı. Bulunduğu bebek maması sektöründe bu belgeye layık görülen ilk firma olma özelliği taşıyan Hero Baby, Ankara’daki iki fabrikası ve Ar-Ge tesisinde üst düzey önlemler alarak hazırlanan kılavuzdaki kriterleri eksiksiz bir şekilde yerine getirdi. Firma, TSE Covid-19 Güvenli Üretim Sertifikası ile de üretim hattında geliştirdiği tüm ürünlerinin kalite ve hijyen güvenliğini belgelemiş oldu.

Hero Baby Türkiye, önceliği olan sağlıklı ve güvenli üretim gerçekleştirerek, başta bebekler olmak üzere toplum sağlığına yüksek duyarlılık göstererek faaliyetlerini sürdürüyor. Pandemi sürecinde de, uluslararası ve ulusal resmi otoritelerin yönergeleri doğrultusunda üretim ve yönetim kanalında aldığı ek tedbirlerle üretimine hız kesmeden devam ediyor.

Küresel ölçekte yaşanan Covid- 19 salgını ile mücadele kapsamında firmaların güvenilir ve hijyenik üretim standartlarına uygunluğunun belgelendirilmesi için Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen sertifika, ayrıca tüketicilerin hijyen ve sanitasyon konularında oluşan soru işaretlerinin giderilmesini de destekliyor.

Topluma ve çalışanlarına olan sorumluluğunu odak noktası haline getiren Hero Baby Türkiye, ortak olarak kullanılan üretim ve çalışma alanları, yemekhane ve personel servisleri gibi pek çok farklı ortamda aldığı üst düzey hijyen, sosyal mesafe ve dezenfeksiyon uygulamalarıyla dikkat çekiyor.