Tropicana’ya uluslararası ödül

Türkiye ambalajlı meyve suyu pazarına 2013 yılında giren meyve suyu markası Tropicana, iş dünyasının en saygın uluslararası organizasyonları arasında yer alan International Stevie Awards’un 2 kategorisinde ödüle layık görüldü. Tropicana, ‘En İyi Yeni Ürün – Tüketici Ürünleri’ kategorisinde ‘Gümüş Stevie’, ‘Yılın Pazarlama Kampanyası – Alkolsüz İçecekler’ kategorisinde ise ‘Bronz Stevie’ ödüllerini kazandı

Tropicana’ya uluslararası ödül

Yerel meyve lezzetleriyle Türkiye’deki ambalajlı meyve suyu pazarına iddialı bir şekilde giren Tropicana, kısa sürede kazandığı başarılarla saygın ödüllere layık görülüyor. Tropicana, iş dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olan ve 60’dan fazla ülkeden 3 bin 500’ü aşkın adayın katıldığı 11’inci International Stevie Awards’da başvurduğu iki kategoride birden ödül kazanma başarısını gösterdi.

Tropicana, ‘En İyi Yeni Ürün-Tüketici Ürünleri’ kategorisinde ‘”Gümüş Stevie” ödülüne layık görüldü. Tropicana, ‘Yılın Pazarlama Kampanyası – Alkolsüz İçecekler’ kategorisinde ise ‘Bronz Stevie’ ödülünü kazandı.

Yöreleriyle özdeşleşmiş meyveleri, yepyeni bir konseptle sunuyor
PepsiCo, Türkiye’de yerel tatlarla üretim yapma stratejisini benimseyerek, dünyanın en çok satan meyve suyu markası Tropicana’yɪ Haziran 2013 tarihinde ambalajlı meyve suyu piyasasına sundu. Tüketicinin ihtiyaç ve taleplerini belirlemek amacıyla gurme, sosyolog ve antropologların da katılımıyla üç yıl süren araştırma ve geliştirme çalışmalarının ardından üretime başlandı. Tropicana, Türkiye’de ambalajlı meyve suyu olarak en çok tercih edilen meyvelerini, isimleriyle özdeşleşmiş, en çok bilinen yörelerinden toplayarak tüketicilerle buluşturuyor. Bugüne kadar Bursa Şeftali, Malatya Kayısı, Afyon Vişne, Isparta Elma, Anadolu Karışık Meyve, Antalya Nar, Geyve Ayva, Silifke Çilek, Akdeniz Turunçgiller nektarları ile Amasya yüzde 100 Elma ve Çanakkale yüzde 100 Domates Suyu ürünlerini sunuldu.