Trakya’nın en büyük tarım fuarı açıldı

07 Ağustos 2014 Perşembe

Renkly Fuarcılık tarafından 7’ncisi düzenlenen Çorlu Tarım Fuarı, dün (6 Ağustos) düzenlenen törenle kapılarını Trakya çiftçisine açtı. Açılış törenine katılan Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan, Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Çorlu İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa İzzet Ersoy, Çorlu Ziraat Odası Başkanı Recep Şişman ve Renkly Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Umut Güngör’ün kurdele kesimiyle, davetliler ve ziyaretçiler fuarda yer alan standları gezerek bilgi aldı. Çiftçilerin ihtiyaç duyduğu her şeyi bulabilecekleri fuar beş gün boyunca saat 24.00’e kadar açık olacak

trakyanin-en-buyuk-tarim-fuari-acildi

Renkly Fuarcılık tarafından düzenlenen 7’nci Çorlu Tarım Fuarı, Trakya’nın tarım sektörünü bir kez daha Orion'da buluşturdu. Ramazan Bayramı’nın hemen ardından Trakya çiftçisine ikinci bayramını yaşatacak olan fuarın açılışı dün yapıldı. Açılışa Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan, Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Çorlu Belediye Başkan Yardımcıları Erdoğan Demirci ve Kemaleddin Avcı, Çorlu İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa İzzet Ersoy, Çorlu İlçe Müftüsü Adem Gülmek, Çorlu İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmet Kurtoğlu, Çorlu Ziraat Odası Başkanı Recep Şişman, fuarda standı bulunan firmaların yetkilileri, davetliler ve basın mensupları katıldı.

Açılış töreninde konuşan Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan, tarımın ülkemiz açısından önemine dikkat çekerek tarım makinelerindeki gelişmelerden bahsetti. Fuarda yer alan traktör, biçerdöver gibi makinelerin son teknoloji ürünü olduğunu ve bu sayede çiftçilerin hem daha verimli hem de daha konforlu bir şekilde çalışabildiğini söyledi. Çorlu Tarım Fuarı’nın açılışı dolayısıyla CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü de gönderdiği telgrafla fuarın başarılı geçmesi dileklerini açılışın konuklarıyla paylaştı.

Açılış töreninde Renkly Fuarcılık adına konuşma yapan Nalan Cömert, Trakya’nın en büyük, en kapsamlı tarım fuarını Orion’da gerçekleştirdiklerinin altını çizerek Çorlu Tarım Fuarı’nın sektördeki önemine dikkat çekti. Bölgedeki tarım fuarları arasında en fazla ilden katılımcının Çorlu Tarım Fuarı’nda yer aldığını söyleyen Cömert, “136 firma, 287 marka ile Trakya’ya damga vuruyoruz. Hayrabolu’dan Konya’ya sektörün önde gelen markalarına fuarımızda ev sahipliği yapıyor, bölge çiftçisiyle buluşturuyoruz. KOSGEB tarafından da desteklenen fuarımızda çiftçilere, fuara özel avantajlı fiyatlar sunuluyor. Çiftçimize ikinci bayramı yaşatacak fuara tüm çiftçileri ve vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

Traktörden biçerdövere, tohumdan zirai ilaçlara çiftçiyi ilgilendiren her şeyin görücüye çıktığı fuarda, tarım ve bahçeciliğe yönelik ürün gamı da maksimum çeşitlilikte yer alıyor. Çorlu Belediyesi ve KOSGEB tarafından da desteklenen fuarda John Deere, Case, Hattat, Fendt, Erkunt, Same-Deutz Fahr, Agco Massey Ferguson, Harman Traktör, Tümosan, Kubato, Gaspardo gibi markalar son teknoloji ürünü makinelerini sergiliyor. Tarım ve çiftçilikle ilgili diğer ekipman ve ürünler de İrtem, Doğsan, Esmak, Akça Tarım, Bülent Kardeşler, Azim, Durmaz Tarım, Somun, Özkan Sungur, Emir Tarım, Çelikiş, Mak1, Özkan Tarım, Özgül Tarım, Tekcan Tohumculuk, STM Sedat Özay, Kütahya Kimya, TUA Toprak Analiz, Güneş Enerji Sistemleri, Güven Branda, Reos, Toprak Tarım, M.Tural Makine gibi tanınmış firmaların stantlarında Trakyalı çiftçilerle buluşuyor.

Geçtiğimiz yıllara oranla rekor katılımın sağlandığı ve yaklaşık 21 bin metrekare alana yayılan fuarda, çiftçiye özel kredi imkanı sağlayan bankaların da stantları bulunuyor. Yapı Kredi ve Denizbank tarımsal kredilerini tanıtmak ve kredi ihtiyaçlarına cevap vermek üzere Orion'daki fuarda yer aldı.

Tarım sektörüne yön veren 287 markanın tek çatı altında toplandığı Çorlu Tarım Fuarı, beş gün boyunca her gün 10.00-24.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak. 10 Ağustos Pazar gecesi sona erecek fuara yoğun katılım bekleniyor.Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri