TPF verdiği eğitimlerde 506 çalışanıyla bir araya geldi

12 Haziran 2018 Salı

Perakende sektörünün sürdürülebilir büyümesi ve sektöre yeni başlayan gençlerin mesleklerini uzun vadeli görmelerini sağlamak için 3 yıl önce eğitim seferberliği başlatan Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), 2018 takvimi kapsamında sektör eğitimlerini tamamladı. Sektörde donanımlı ve kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak için Türkiye'yi il il dolaşan TPF, "Kategori ve Mağaza Yönetimi" ile “İK” eğitimleri kapsamında toplamda 506 çalışanı ile bir araya geldi

tpf-verdigi-egitimlerde-506-calisaniyla-bir-araya-geldi

Son 3 yıldır "Perakende insanla başlar, insanla biter" sloganıyla perakende sektöründe donanımlı ve kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak, gençlerin mesleklerini uzun vadeli görmelerini sağlamak amacıyla eğitim seferberliği başlatan TPF, 2018 yılı eğitim takvimi kapsamında Türkiye genelindeki yüzlerce çalışanı için kurguladığı eğitimleri tamamladı. Farklı başlıklar altında "Kategori ve Mağaza Yönetimi" ile “İK” alanında düzenlenen eğitimlere 17 ilde 506 çalışan katıldı.

 

Sektörün geleceğine yön verecekler

Eğitmen Esat İhsan Kocager ve Taciser Ürersoy Fıstık'ın üstlendiği "Kategori ve Mağaza Yönetimi" etkinlikleri bu yıl da 2 farklı bölüm ve günde gerçekleşti. P&G ve Nutricia Anne Bebek Beslenmesi sponsorluğunda Market Müdürleri, Müdür Yardımcıları, Satın Alma ve Kategori Yöneticileri için gerçekleştirilen eğitimlerin ilk gününde Perakende Yöneticisinin Başarı Sırları, "Kuşakların davranışları, "Takımın kadar güçlüsün", "Yeni yönetim modeli", "Yönetici tarzları", "Güçlü Bağ Kurmak", "SDS (Sor, Dinle, Söyle, Cesaret, Takdir)", "Analitik, sosyal ve duygusal zeka" ve "Analitik, sosyal ve duygusal zeka" başlıklarında paylaşıldı.

 

PERDER üyesi işletme sahipleri sponsor firmaların bölge yöneticileri ile bir araya gelerek, iş birliklerini geliştirmek adına görüşmelerin de yapıldığı eğitimin 2’nci bölümünde ise günümüz dünyasında perakende sektöründe liderliğe giden yol aktarıldı. Tüm gün süren eğitimde Türkiye ve dünyada gıda perakendeciliği, perakendecilikte gelecek trendleri, ölçümleme, analiz, perakendenin 3 önemli unsuru, liderlik davranışları, hizmet, ikna, etkileme ve satış liderliği için altın kurallar paylaşıldı.

 

Büyümenin anahtarı nitelikli insan gücü

İnsan Kaynakları Danışmanı Tuğba Camuzoğlu tarafından gerçekleştirilen İK eğitimlerinde mülakattan bireysel ve kurumsal kariyer planlamasına, çalışan memnuniyetinden İŞKUR teşviklerine, çalışan motivasyonundan işaret diline kadar tüm İK süreçlerini kusursuzlaştıracak gündemler 2 ayrı günde çalışanlarla paylaşıldı. Şubat ayında İzmir'de başlanan eğitimler, Gaziantep'te tamamlandı.

 

Yerel zincirlerin yakaladığı başarıyı geleceğe taşıyabilmek, müşteri sadakatini artırmak için eğitimlere hız kesmeden devam edeceklerini ifade eden TPF Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek: “Rekabetin yoğun olarak yaşandığı sektörümüzde, marketlerimizde görevli olan kasiyerden reyonere kadar tüm çalışanlar algımızı oluşturuyor. Çalışan eğitimine önem veren, müşterisine dokunan, aradaki mesafeyi kısaltan, üreticiye, yerele öncelik veren, rekabeti fiyat eksenli yapmayanlar; sürdürülebilir büyümesine devam edecek. Sektörümüzü her anlama geleceğe hazırlayacak en önemli anahtarın eğitim olduğuna inanıyoruz. Gerek yeni kuşakların gerek tecrübeli yöneticilerimiz ihtiyaç duyabilecekleri eğitimleri federasyon olarak organize etmeye, Türkiye genelinde birden fazla konuda çalışanlarımızı, yöneticilerimizi eğitmeye devam edeceğiz. Bugün geldiğimiz noktada yerel zincirler olarak yakaladığımız başarıyı sürdürülebilir kılmak, koyduğumuz hedeflerin ötesine geçebilmek adına personelimize üst seviyede beceri kazandırmayı önemsiyoruz. Türkiye çapında organize ettiğimiz eğitimlerimize yüksek katılım gösteren çalışanlarımıza, eğitmenlerimize ve desteklerini esirgemeyen paydaşlarımıza teşekkür ederim.” açıklamasını yaptı.Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri