Torunlar ve Kiler’den Kütahya’ya AVM yatırımı

13 Ağustos 2012 Pazartesi

Torunlar ve Kiler ortaklığı Kütahya’ya ikici büyük yatırımını gerçekleştirdi. Kütahya’da hayata geçirilen “Sera Kütahya Alışveriş Merkezi”, düzenlenen törenle hizmete açıldı. 120 milyon TL yatırımla gerçekleştirilen Sera Kütahya, 111 mağazası, eğlence ve sosyal alanları ile bölgenin en büyük alışveriş merkezi olma unvanını taşıyor

torunlar-ve-kilerden-kutahyaya-avm-yatirimi

Torunlar ve Kiler ortaklığı ile gerçekleştirilen Sera Kütahya Alışveriş Merkezi ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Sera Kütahya’nın açılışı nedeniyle düzenlenen törene TC Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, AKP Bitlis Milletvekili Vahit Kiler, Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Torunlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun ve perakende sektörünün önemli temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Açılış töreninde Sera Kütahya ile ilgili bilgi veren Aziz Torun, “Sera Kütahya, 120 milyon TL yatırım tutarı ile hayata geçirildi. Bölgenin en büyük alışveriş merkezi olan Sera Kütahya, hem yerel halka hem karayollarındaki yoğun trafiğe hem de sağlık ve kültür turizmi için bölgeyi ziyaret eden turistlere hizmet edecek şekilde konumlandırıldı” dedi.

Aziz Torun; “Sera Kütahya, 111 mağazası, birçoğu bölgeye ilk kez yatırım yapan yerli ve yabancı markaları ile modern alışveriş imkânlarının yanı sıra eğlence ve yeşil alan düzenlemeleri ile bölgenin en önemli buluşma merkezi olmaya aday. Gerek mağaza karması gerekse içindeki sosyal donatıları ile Sera Kütahya, bölgedeki önemli bir eksikliği giderecek ve bu coğrafyada sosyal ve kültürel dönüşüme öncülük edecek” dedi. Sera Kütahya’nın bölge halkı için yeni iş imkânları yarattığının da altını çizen Aziz Torun, Sera Kütahya’nın bölge halkı için yaklaşık bin kişilik yeni iş olanağı yaratacağını da sözlerine ekledi.

Bölgenin en büyüğü
Anadolu’nun önemli kavşak noktalarından biri olan Kütahya-Eskişehir-Afyon karayolunun kesişim noktasında yer alan Sera Kütahya, 65 bin metrekare inşaat alanı, 41 bin metrekare kapalı alanı, bin 100 araç kapasiteli açık otoparkı ile bölgenin en büyük alışveriş merkezi olarak dikkat çekiyor. Yerli ve yabancı birçok markayı ilk kez bölge halkı ile buluşturan Sera Kütahya, food court alanında yer alan markaları aracılığıyla Türk ve dünya mutfağının farklı lezzetlerini de aynı çatı altında ziyaretçilerine sunacak.

Kütahya’nın en büyük kapalı eğlence merkezi
İleri teknoloji ile donatılmış 7 salonlu Cinetech Sineması ile kültürel hayata katkı sağlamayı amaçlayan Sera Kütahya, şehrin ilk bowling salonuna da ev sahipliği yapıyor. Sera Kütahya, 2 bin metrekare kapalı alana kurulu eğlence merkezi ve açık alana kurulu Starpark Lunapark’ı ile ziyaretçileri için keyifle zaman geçirebilecekleri yeni bir yaşam alanı da sunuyor. Sera Kütahya eğlence alanında çarpışan otodan, drakula korku evine, dance party’den gondola kadar birçok farklı lunapark oyuncakları Kütahyalıların hizmetine sunuluyor.

Sera Kütahya’da yer alan mağazalar ise şöyle: YKM, Kipa, Flo, LCW, Çarşı, Teknosa Extra, Koton, Adil Işık, Kiğılı, Ramsey, İpekyol, Damat, Sabri Özel, KİP, Rodimood, U.S Polo, Pierre Cardin, Altınyıldız, YalıSpor, Tennesse, Tudors, Levis, Mavi, Yards, Panço, Azizbebe, Dastini, Penti, Pamidor, Greyder, Kemal Tanca, Adidas, Nike, Polaris, Deichmann, Linens, English Home, Greyder, Esse, Güral Porselen, Toyzz Shop, Atasay, Zen, Saat&Saat, Euromoda, Watch Home, Arçelik, Watsons, Tekin Acar, Yves Rocher, Pagi Kozmetik, D&R, Vodafone, Avea, Turkcell Extra, Profilo, Tefal, Angelique, Opmar Optik, Elegance Optik, Keramika, Mc Donalds, Burger King, HD İskender, Köfteci Ramiz, Kahve Dünyası, Sbarro, Meru Döner, Mr Kumpir, Pizzapizza, Polen Tantuni, Tavuk Dünyası, Kebapix.

Proje künyesi:
Mal Sahibi: Torunlar & Kiler
Proje geliştirme: Torunlar GYO & Kiler GYO
Proje yönetim: Entegre Proje Yönetim Danışmanlığı
Mimari proje: Öncüoğlu Mimarlık
Cephe ve iç tasarım: Chapman Taylor
Proje başlangıç tarihi: Mart 2011
Proje bitiş tarihi: Ağustos 2012
İnşaat alanı: 63 bin 948 metrekare
Kiralanabilir alan: 40 bin 270 metrekare
Kapalı otopark: 119 araç
Açık otopark: Bin 100 araç
Restoran, cafe, food court kapasitesi: 576 kişi iç mekân – 440 kişi dış mekân
Mağaza sayısı: 111Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri