Perakende PageSkin

Ticimax E-ticaret Sitesi Avantajları

Ticimax E-ticaret Sitesi Avantajları

Hızla dijitalleşen dünyada büyük, orta ya da küçük işletmeler için işini e-ticarete taşımak artık bir tercihten çok zorunluluk halini aldı. Rekabetin arttığı pazarda işletmelerin ya da girişimcilerin zaman kaybetmeden e-ticarete başlaması gerekir. Ticimax e-ticaret sitesi avantajları işletme ve girişimcilere işini daha ileriye taşımalarını sağlayacak Ticimax gelişmiş e-ticaret altyapısı ve e-ticaret çözümleri sunar.

E-ticaret Sitesi Açmanın İşletmelere Sağladığı 7 Avantaj

E-ticaret yapmak isteyen işletmelerin fiziki işletmelere göre sağladığı birçok avantaj vardır.

1.  Fiziki Mağazaya Göre Az Maliyetle E-ticaret Sitesi Kurma  

Fiziki işletmede kira bedeli ve ekstra gider kalemleri ile kar elde etmeniz oldukça zordur. Sanal mağaza açmayı tercih ettiğinizde ise yıllık ödeyeceğiniz çok makul fiyatlarla sanal mağazanızda 7/24 satış yapabilirsiniz.

Ticimax e-ticaret paketlerinden işinize en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Ticimax, e-ticaret sitenizin güvenli bir altyapıyla kurulmasını sağlarken SSL sertifikası gibi güvenlik araçlarını da sağlar.

Güvenli yazılım haricinde e-ticaret paketleri içinde işletmenizin ihtiyacına uygun e-ticaret çözümleri uygun fiyatlarla hizmetinize sunulur. Hızlı, güvenli ve tam donanımlı bir şekilde e-ticaret siteniz kurulurken siz sadece işiniz ve satışlarınıza odaklanabilirsiniz.

2. Sınırsız Ürün Satışı Yapabilme İmkanı

Türkiye’de ve dünyada her gün her saatte milyonlarca ürün ve hizmet için araştırma yapan milyonlarca tüketici vardır. Ticimax e-ticaret sitesi avantajları ile 7/24 açık bir şekilde günün her saati satış gerçekleştirebilirsiniz. Fiziki mağazada sınırlı alanda sınırlı ürün satabiliyorken e-ticaret sitenizde ürün çeşitliliğinizi artırabilir ve istediğiniz şekilde ürününüzü sergileyebilirsiniz. Üstelik Ticimax’ın geliştirdiği e-ihracat modülü ile yalnızca yurt içi sınırlarında değil küresel çapta da ürünlerinizi dünyada satışa çıkarabilirsiniz.

Ticimax e-ticaret yolculuğunuzun her aşamasında yanınızdadır. Tüm sorun, şikayet ve destek talebiniz için Ticimax Şikayet Yönetimi 7/24 telefon ve ticket desteği ile hizmetinizdedir.

3. Dijital Satış Pazarlama Teknikleri ile Satışları Katlama   

Günümüzde alışverişini online yapan tüketiciye klasik kampanya ve pazarlama teknikleriyle ulaşabilmek mümkün değildir. Vaktinin çoğunu online platformlarda geçiren tüketicilere ulaşabilmek için e-ticaret yapmak pek çok dijital kampanya, ürün tanıtımı, satış tekniği kullanma avantajı sağlar.

Ticimax e-ticaret sitesi tercih ettiğinizde özel kampanya robotu ile kampanyalar kurgulayabilir, üyelerinize promosyon ve çekler tanımlayabilirsiniz. E-ticaret sitenizin tanıtımı için ayıracağınız küçük bütçeler ile satışlarınızı katlayabilir, milyonlara ulaşabilirsiniz.

4. Sosyal Medya Pazarlaması ile Hedef Kitleye Ulaşma

E-ticaret yaparken bir taraftan da sosyal medyada aktif olmak, kampanya ve ürün tanıtımlarını sosyal medya hesaplarınıza da entegre etmek satışlarınızı ve marka bilinirliliğinizi artırmaya yardımcı olur.

Ticimax e-ticaret sitesi avantajları arasında sosyal medya pazarlamanıza yardımcı pek çok özellik bulunur;  

 • Facebook üzerinden satış
 • Whatsapp üzerinden ürün paylaşımı ve satış
 • InstagramShop
 • Twitter, Facebook, Pinterest, Instagram gibi tüm sosyal mecra bağlantıları

5. SEO Çalışmaları ile Arama Motorlarında Öne Çıkma

Ticimax e-ticaret sitesi tercih ettiğinizde en gelişmiş SEO uygulamaları panelinizde yerini alır. Meta tanımlamaları, resim alt etiketleri, SEO uyumlu ürün açıklamaları gibi pek çok SEO düzenleme aracı ile e-ticaret sitenizi arama motorlarında üst sıralara çıkarmanız mümkündür.

6. Sanal Mağaza Tasarımları ile Müşteri Kazanma  

E-ticaret site tasarımlarınız tıpkı fiziki mağazanızda olduğu gibi müşterilerinizi çekecek bir tasarıma sahip olmalıdır. Online alışverişte site ziyaretçileri bir e-ticaret site tasarımında şu özellikleri arar;

 • Responsive(her cihaza uyumlu) bir tasarıma sahip olması
 • Karmaşadan uzak olması
 • Sade ve amacına uygun olması
 • Hızlı yüklenmesi
 • Aranılan ürüne kolay ulaştırması
 • En çok merak edilen bilgilerin görünür olması

Ticimax e-ticaret sitesi tercih ettiğinizde Ticimax'a özel temalar ve işletmenize uygun olarak ve responsive olarak eşsiz şekilde tasarlanır. Ayrıca Ticimax sayfa tasarım sihirbazı ile e-ticaret sitenizin tasarımını isteğinize göre her daim zenginleştirebilirsiniz.

7. E-ticaret Sitesi Açarak Pazaryerlerine Açılma İmkanı

E-ticaret sitesi açtığınızda artık markanızı online platformlarda büyütme ve marka bilinirliliği kazanma şansı yakalarsınız. Ticimax e-ticaret sitesi avantajları ile Türkiye’nin en çok tercih edilen pazaryerlerinde ürünlerinizi satışa çıkarabilirsiniz. E-ticaret paketleri arasından tercih edebileceğiniz pazaryerleri entegrasyonlarından bazıları şunlardır;

 • Hepsiburada entegrasyonu
 • Gittigidiyor entegrasyonu
 • N11 ürün entegrasyonu
 • Trendyol entegrasyonu
 • Amazon entegrasyonu

Neden Ticimax E-ticaret Sitesi Tercih Etmeliyim?

Ticimax e-ticaret sitesi avantajlarını keşfetmek ve -ticarete doğru yerden başlamak için 9000+ firmaya hizmet veren Ticimax gelişmiş e-ticaret altyapısını hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

Bizi Sosyal Medya Üzerinden Takip Edebilirsiniz:

Perakende PageSkin
Perakende PageSkin