Tesco’nun üst düzey yöneticileri değişti

21 Mart 2017 Salı

Tesco, Asya ve Avrupa CEO'larında iki önemli değişiklik yaptı. Tony Hoggett, Tesco Asia'nın CEO'su olurken Matt Simister Avrupa Tesco'nun CEO'su oldu

tesconun-ust-duzey-yoneticileri-degisti

Tesco'nun İngiltere'deki mevcut işletme şefi olan Tony Hoggett, perakendecinin Asya işi için CEO'ya terfi etti. 1990 yılında Tesco'ya katılan Hoggett, ulusal ve uluslararası pazarlarda operasyonel tecrübeye sahip. İngiltere'de mağaza müdürü olarak başlayan Hoggett, daha sonra mağazacılık direktörü olarak çalıştıktan 2007'de Çin’de başkanlık yaptı. Türkiye'de de COO (Chief Operating Officer) olarak görev yaptıktan sonra 2011’de Tesco'nun İngiltere performansını istikrara kavuşturmak için operasyonel rollerini sürdürmek için İngiltere'ye dönmüştü.

 

Tesco Asia'nın CEO'su Tony HoggettAvrupa operasyonlarına ise Matt Simister bakıyor

İngiltere’de taze gıda ve özel etiket tedarik etme, satın alma ve tedarik zinciri grup genelinde ticari direktör olan Matt Simister, Avrupa'nın CEO'su olacak. Tesco'ya 1996 yılında katılan Simister, Tesco'nun global iş birimini denetleyerek ve Tesco'nun Çek Cumhuriyeti ve Slovak operasyonları için ticari direktör olarak üç yıl geçmeden önce bu rolü üstlenmek için iyi bir konumda. Her iki yeni CEO da 1 Nisan gününden bu yana görev alacak.

 

Tesco Avrupa CEO'su Matt SimisterMevcut uluslararası CEO ayrılıyor

38 yıldır şirket için çalışmakta olan mevcut Uluslararası CEO’su Trevor Masters, Mayıs ayı sonunda ayrılmak istiyor. Yeni görev dağılımları Tesco'nun hem Avrupa'da hem de Asya'daki bölgesel pazarlarda sinerji yaratma stratejisini daha iyi gerçekleştirmesine yardımcı olacak. Tesco, Türkiye’de ki Kipa satışının onaylanmasının ardından uluslararası ticaretin iki ayrı bölümüne şimdi daha fazla odaklanmasına izin verdiğini söyledi.

 

Tesco CEO'su Dave Lewis: “Son kırk yıldır işinizde yaptığı her şey için Trevor'a teşekkür etmek isterim. Tony ve Matt'in çalışmaları son iki yılda Tesco'nun dönüşünün merkezinde, İcra Komitesi”ne katılacaklarından memnunum.” dedi.

 Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri