Tepe Nautilus’tan NASA’yla iş birliği

Tepe Nautilus AVM, NASA işbirliği ile Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen “Geleceğin Uzay Kâşifleri” etkinliğine ev sahipliği yapıyor. Tepe Nautilus ücretsiz olarak sunduğu etkinlik ile 17 Eylül’e kadar gökyüzüne meraklı minik kaşifleri bekliyor

Tepe Nautilus’tan NASA’yla iş birliği

Ziyaretçileriyle güçlü bir bağ oluşturduğu dolu dolu 15 yılı geride bırakan, İstanbul’un köklü alışveriş merkezi Tepe Nautilus, çocuklara eşsiz bir uzay deneyimi sunuyor. Mad Science - NASA işbirliği ile Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen ‘Geleceğin Uzay Kaşifleri’ etkinliğinde çocuklar; güneşi, gezegenleri, yıldızları teleskopla daha yakından tanırken, kendi model uzay roketlerini yapıyor ve kinetik kum havuzuna göktaşlarını bırakarak kraterlerini gözlemliyor.

 

Meraklı minikler NASA Uzay Atölyesi’nde, onlar için hazırlanan özel kıyafetleri giyip minik birer astronota dönüşürken, NASA astronotunu inceleyip kıyafetleri hakkında bilgi sahibi oluyor. Nasa Uzay İstasyonu videosunu izleyen minikler kendi uzay istasyonlarını yapma imkanına da sahip oluyor.

Tepe Nautilus ücretsiz olarak sunduğu bu etkinlik ile 17 Eylül’e kadar tüm çocukları minik astronotlar olmaya davet ediyor. Etkinlik Tepe Nautilus AVM 1’nci katta saat 12.00 – 20.00 arasında gerçekleşecek.