TeknoSA’nın ayak izi Türkiye’nin her noktasında

19 Eylül 2014 Cuma

Türkiye teknoloji perakendeciliği sektörünün öncü markası TeknoSA, Herkes için Teknoloji felsefesi ile Türkiye’nin dört bir yanına teknoloji götürmek için çıktığı yolda, 81 ilde olma hedefine ulaştı. TeknoSA’yı hedefine ulaştıran mağaza, TeknoSA Genel Müdürü Necil Oyman’ın katılımıyla 17 Eylül’de Şırnak Cizre’de açıldı. Cizre, dünyada ilk robotu tasarlayan İslam alimi El-Cezeri’nin vatanı olarak biliniyor

teknosanin-ayak-izi-turkiyenin-her-noktasinda

TeknoSA, Türkiye’nin her köşesine teknoloji götürme hedefine, dünyada robot teknolojilerinin atası kabul edilen İslam alimi Ebû’l İz İbni İsmail İbni Rezzaz El Cezeri’nin vatanı Cizre ile ulaştı. 1136-1206 yılları arasında yaşayan ve Leonardo da Vinci’ye de ilham verdiği düşünülen El-Cezeri’nin yaşadığı Cizre’de açılan mağaza ile TeknoSA, 81 ilde mağazası olan tek teknoloji perakende zinciri unvanını da kazandı. 17 Eylül’de açılan Şırnak Cizre mağazası ile TeknoSA, toplam mağaza sayısını da 310’a çıkardı. Yaklaşık 300 metrekarelik bir alanda Şırnaklılara hizmet verecek mağazada, elektronikten bilgisayara, telekom ürünlerinden beyaz eşya ve küçük ev aletlerine yüzlerce markanın binlerce çeşit ürünü bulunuyor.

Şırnak Cizre mağazasının açılışında konuşan TeknoSA Genel Müdürü Necil Oyman, “Teknoloji, toplumların ve bireylerin yaşam kalitesini artırmak, yaşamlarımızı kolaylaştırmak için var. Biz de bundan 14 yıl önce çıktığımız yolda, tüm Türkiye’ye teknoloji götürmeyi, tüm vatandaşlarımızın teknolojiye erişmesini hedefledik. Bugün Şırnak Cizre’de açtığımız mağazamız ile bu büyük hedefe ulaşmanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. 81 ilde olma hedefimize, dünya bilim tarihinde robotun atası kabul edilen El-Cezeri’nin vatanında ulaşmış olduk. 81 ilde var olmak, TeknoSA için tüm Türkiye’ye daha iyi bir yaşam sunmak anlamına geliyor” dedi.

81 ile özel kampanya TeknoSA’da
Şırnak Cizre mağazası ile 81 ilde olma hedefine ulaşan TeknoSA, bu mutluluğunu 17-21 Eylül günleri arasında tüm TeknoSA mağazalarında ve Teknosa.com’da geçerli olacak sürpriz kampanyalarla kutluyor. Kampanya kapsamında, 800 TL ve üzeri alışverişlerde LED TV’den ev sinema sistemine, cep telefonundan tablete ve küçük ev aletlerine, 8 ayrı üründe 81 TL’lik özel fırsatlar, sınırlı sayılarla tüketicileri bekliyor.

Hakkâri Yüksekova mağazası da 15 Eylül’de tüketicilerle buluştu
Bölgede art arda açtığı mağazalarla 81 il hedefine hızla ulaşan TeknoSA, Hakkâri Yüksekova mağazasının açılışını da 15 Eylül’de gerçekleştirdi. Toplam 380 metrekarelik alanda hizmet veren Hakkâri mağazasının açılışına, teknolojiye meraklı Hakkarililer yoğun ilgi gösterdi. Hakkari, Teknosa.com’u da yoğun olarak kullanan illerden biri.

2013 yılını 77 ilde 294 mağaza ile kapatan TeknoSA, 2014 yılı başından beri açtığı mağazalar ile 81 ilde toplam 310 mağazaya ulaştı. Bingöl, Diyarbakır, Ağrı, Osmaniye, Ardahan, Hakkâri Yüksekova ve 81 il hedefine ulaştıran Şırnak Cizre mağazası ile sene başından beri Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde açılan TeknoSA mağaza sayısı 7’ye, bölgede bulunan toplam mağaza sayısı ise 38’e yükseldi.

TeknoSA, birçok ilde ildeki tek teknoloji marketi
Bölgeye 2005 yılında Malatya, Gaziantep ve Şanlıurfa mağazalarıyla yatırım yapmaya başlayan TeknoSA, halen Ağrı, Ardahan, Bitlis, Kars, Kilis, Tunceli ve Şırnak illerinde tek teknoloji marketi olarak hizmet veriyor. Diyarbakır Ceylan AVM’deki TeknoSA ise yaklaşık 3 bin 600 metrekarelik alanıyla doğudaki en büyük teknoloji marketi olarak konumlanıyor.

Hedef çoklu kanalın öncüsü olmak
Dünyada da yeni bir anlayış olan omni-channel (çoklu kanal) yapılanması, tüketiciye dijital ve fiziki kanalların hepsinde entegre hizmet imkanı sağlıyor ve müşterilerin herhangi bir kanal ile değil direkt marka ile deneyim yaşaması anlamına geliyor. Perakende sektörünün geleceğinde omni-channel yapılanmasının büyük önem taşıdığını belirten Oyman: “Perakende sektöründe sürdürülebilir başarının anahtarı, müşteri odaklı olmak. TeknoSA, bilimsel perakendecilik anlayışıyla iş modelini, müşteri odaklılık üzerine kurgulamış bir şirket. Bugün müşteri, ürün ve hizmetlere her kanaldan her istediği anda ulaşmak ve kesintisiz bir deneyim yaşamak istiyor. Biz, geçtiğimiz yıldan itibaren çoklu kanal stratejisine dönük yatırımlarımızı artırmaya başladık. Müşterilerimizin, mağazalarımızdan, bilgisayardan, cep telefonundan veya tabletten alışveriş yaparken bütünsel ve tek bir deneyim yaşamalarına öncelik veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Oyman sözlerine şöyle devam etti, “Tüketicilerin ürün ve hizmet beklentileri açısından Teknosa.com, TeknoSA’nın herhangi bir mağazası veya TeknoSA mobil aplikasyon arasında bir fark yok. Mağaza ve tüm depo stoklarını web’e açarak Teknosa.com’daki ürün portföyünü zenginleştirdik. Web’den, mobilden verilen siparişlerin mağazadan teslim alınması ve ödenmesi imkanlarını hayata geçirdik. Anında teslimat hizmetini çok yakında devreye sokacağız. Katma değerli projeler geliştirmeye devam ediyoruz. Bu konuda bir süredir müşterilerimiz nezdinde yaptığımız analizler de gösteriyor ki farklı kanallardan alışveriş yapan müşterilerin alışveriş sıklığı tek kanalı tercih edenlerden 2 kat daha fazla. Müşterilerin farklı kanallardan tek ve kesintisiz deneyim yaşaması, sadakat oranını da artırıyor.”

Cepte de 750 bin TeknoSA mağazası var
Her yerde her kanalda erişilebilir olmayı hedefleyen TeknoSA, 2013 yılında internet kullanıcılarıyla birlikte toplam 210 milyon kez ziyaret edildi. Mağazaların olmadığı yerlere, hizmet ve teknoloji götüren Teknosa.com, 2013 yılında, 2012 yılına göre 2,5 kata yakın büyüdü ve ziyaretçi sayısı 2012 yılına göre yüzde 80 arttı.

Şırnak, Hakkari, Mardin ve Tunceli, Teknosa.com’u en çok kullanan ve trafik artışı en yüksek olan iller arasında yer alıyor. Ardahan’daki Teknosa.com satışları, 2014 yılında 2013 yılına oranla yüzde 50 artış gösterdi. Şırnak ise ziyaret artışında yüzde 2 bin oranıyla bölgenin yıldızı oldu. 2013 yılının son çeyreğinde hayata geçirilen TeknoSA mobil uygulamaları, kısa sürede 750 bin adet indirildi ve mobil trafiği 4,5 kat artırdı.

TeknoSA, sektörün büyümesine liderlik etmeye devam edecek
2000 yılında Türkiye’yi teknoloji marketle tanıştıran ve o tarihten bu yana sektörün öncüsü olan TeknoSA, sürdürülebilir büyüme, kesintisiz müşteri deneyimi, katma değerli hizmetler, yeni iş fikirleri ve işbirlikleri vizyonu ile Türkiye teknoloji perakendeciliği sektörüne liderlik etmeye ve paydaşlarına değer yaratmaya devam edecek.


Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri